Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Polskie Radio – o oczekiwanych skutkach pakietu klimatycznego

Polskie Radio – o oczekiwanych skutkach pakietu klimatycznego

Rafał Zasuń z kuluarów unijnego szczytu w Brukseli o wpływie polityki energetyczno-klimatycznej UE do 2030 roku na polskich odbiorców energii.

Rafał Zasuń z kuluarów unijnego szczytu w Brukseli o wpływie polityki energetyczno-klimatycznej UE do 2030 roku na polskich odbiorców energii.

Nie grożą nam skokowe podwyżki cen energii i Polska będzie miała dodatkowe środki na modernizacje starych elektrowni węglowych. Tak komentuje nocne unijne porozumie w sprawie klimatu Rafał Zasuń z portalu wysokienapiecie.pl.

Rafał Zasuń zwraca uwagę, że to zmniejszy ryzyko podwyżek rachunków, ale też zmobilizuje koncerny do inwestycji. – Dzięki poduszce finansowej w postaci darmowych uprawnień, które uzyskała Polska, nie będzie skokowego wzrostu cen energii. Będzie on amortyzowany przez to co udało się wynegocjować – powiedział. Ekspert dodał, że dodatkowe środki będzie można wykorzystać na budowę nowych elektrowni, gdyż – jak podkreślił – te którymi dysponujemy są stare i trzeba by zastąpić nowymi.

Cały artykuł na stronie Polskiego Radia

Polska dostała to czego chciała. Na razie, bo rozgrywka nie jest skończona.

ue flagi

Nowy unijny pakiet energetyczno-klimatyczny nie może wykluczać węgla jako źródła energii - podkreślali w środę w Pradze przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Czech. O to samo walczyć będzie premier Ewa Kopacz na rozpoczynającym się dzisiaj unijnym szczycie.

flagi UE
Rynek energii rozwija:

Znamy projekt konkluzji październikowego szczytu klimatyczno-energetycznego. Polska na razie mówi „nie“. Czy powinniśmy grać na zwłokę?

CO2
Rynek energii rozwija: