Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Radiowa „Trójka” – o złudnym zainteresowaniu inwestorów polskimi kopalniami

Radiowa „Trójka” – o złudnym zainteresowaniu inwestorów polskimi kopalniami

Redaktor Rafał Zasuń komentował w rozmowie z radiową "Trójką" spekulacje na temat przejmowania kopalń przez nowych inwestorów.

Redaktor Rafał Zasuń komentował w rozmowie z radiową „Trójką” spekulacje na temat przejmowania kopalń przez nowych inwestorów.

– W tej chwili nie ma ofert przejęcia państwowych spółek górniczych.Jedynymi, którzy mogą przejąć poszczególne kopalnie, są państwowe spółki energetyczne i – także państwowy – Węglokoks lub Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Jeżeli to zrobią to bynajmniej nie ze względu na kalkulacje czysto ekonomiczne – komentował w audycji „Za a nawet przeciw” red. Zasuń.

Więcej na stronie Polskiego Radia

Negocjacje Brukseli z państwami członkowskimi UE na razie nie przyniosły przełomu. Wciąż nie wiadomo co polska energetyka dostanie w zamian za zgodę na 40 proc. redukcję emisji. A może potrzebny jest u nas specjalny "niskoemisyjny" fundusz inwestycyjny?

CO2

Ministerstwo energetyki to nie cudowne lekarstwo. Skupienie w rękach jednego ministra odpowiedzialności za cały sektor paliwowo-energetyczny mogłoby przyspieszyć decyzje, ale jednocześnie prowadziłoby do powrotu do centralnego sterowania sektorem - red. Derski komentował w rozmowie z BiznesAlert.pl pomysły na zmiany w nowym rządzie Ewy Kopacz.

Czy Polsce uda się sprzedać nadmiar węgla na Ukrainę? Politycy i media robią sobie wielkie nadzieje, ale nie ma co się łudzić, że sprzedamy nad Dnieprem jakieś wielkie ilości węgla

shahta-komsomolets-donbassa-4399

Oferują nam darmową pulę uprawnień do emisji CO2 w zamian za zgodę na 40 proc. cel redukcji emisji CO2. Ale nie wiadomo jak będziemy mogli tę pulę wykorzystać.

CO2