Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Polsat News – o problemach finansowych kopalń

Polsat News – o problemach finansowych kopalń

O przyczynach złej sytuacji ekonomicznej w Kompanii Węglowej oraz kopalni Kazimierz-Juliusz mówił w magazynie "To jest dzień" Polsat News red. Bartłomiej Derski.

O przyczynach złej sytuacji ekonomicznej w Kompanii Węglowej oraz kopalni Kazimierz-Juliusz mówił w magazynie „To jest dzień” Polsat News red. Bartłomiej Derski.

– Kluczowym problemem górników pracujących w kopalni Kazimierz-Juliusz jest fakt, że skończyły się tam możliwości wydobycia węgla po konkurencyjnych rynkowo cenach – tłumaczył w rozmowie Bartłomiej Derski.

Kompania Węglowa walczy o długoterminowe finansowanie w zagranicznych instytucjach. Zniosła deputaty węglowe żeby poprawić swoje wskaźniki przed rozmowami z inwestorami.

grnicy brasil

Blokowanie importu węgla przez polskich górników to gra pozorów. Związkowcy udają, że walczą o miejsca pracy w górnictwie. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

guido 4

Redaktor Rafał Zasuń komentował w rozmowie z radiową "Trójką" spekulacje na temat przejmowania kopalń przez nowych inwestorów.

Negocjacje Brukseli z państwami członkowskimi UE na razie nie przyniosły przełomu. Wciąż nie wiadomo co polska energetyka dostanie w zamian za zgodę na 40 proc. redukcję emisji. A może potrzebny jest u nas specjalny "niskoemisyjny" fundusz inwestycyjny?

CO2