Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Zmiany w rozliczeniu prosumentów z kolejnymi poprawkami

Zmiany w rozliczeniu prosumentów z kolejnymi poprawkami

Projekt zmiany ustawy o OZE, który wprowadza rozliczanie prosumentów na zasadach netbillingu zamiast obecnego systemu opustów, miałby wejść w życie o miesiąc później niż początkowo planowano. Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych na nocnym posiedzeniu przyjęła projekt z poprawkami.
instalacja fotowoltaiczna pv oze

Tuż przed północą 27 października skończyło się posiedzenie sejmowej Komisji ds. Energii Klimatu i Aktywów Państwowych. Przyjęła ona poselski projekt zmiany ustawy o OZE z poprawkami popieranymi przez rząd. Z komisji projekt wychodzi z niewielkimi zmianami:

  • Termin wejścia w życie ustawy przesunięto o miesiąc  – na 1 lutego 2022 roku.
  • Rozszerzono prawo do obecnego systemu opustów na wszystkich, którzy zgłosili przyłączenie mikroinstalacji przed terminem wejścia w życie ustawy. Niekompletne wnioski będzie można poprawić w terminie 14 dni.

Czytaj także: Zmiana zasad rozliczania fotowoltaiki od stycznia 2022 roku

Posłem sprawozdawcą został Marek Suski (PiS). Jadwiga Emilewicz wycofała swój podpis pod projektem. Sejm może zająć się projektem zmiany ustawy o OZE oraz niektórych innych ustaw 28 października.

Czytaj także: Czy fotowoltaika doczeka się swojej ustawy odległościowej?

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Ledwo pojawiła się nadzieja na poluzowanie zasady 10H, która ograniczyła możliwość budowy nowych farm wiatrowych, a już niektórzy wieszczą, że swojej ustawy odległościowej w przyszłości może doczekać się fotowoltaika. Czy te obawy są słuszne?
Farma pv fot Onde
Wydatki na kotły węglowe nie będą mogły od przyszłego roku zostać zaliczone do wydatków, które można odpisać w zeznaniu podatkowym w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Tak przewiduje skierowany do uzgodnień nowy projekt rozporządzenia w sprawie rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych.
dom ogrzewanie biomasa emisja smog drewno
Polska energetyka potrzebuje nie tylko sensownej wizji transformacji, ale także politycznego zawodnika wagi ciężkiej, który będzie umiał ją zrealizować. Nowa minister Anna Moskwa jest na razie wielką niewiadomą
ministerstwo energii me
Rynek energii rozwija:
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Wielu nowych posiadaczy samochodów elektrycznych staje przed dylematem, jaką ładowarkę należy wybrać. Rynek oferuje wiele rozwiązań dostosowanych do różnych potrzeb. Jak sprawdzić, które najlepiej pasuje do naszego elektryka?
wallbox – mat partnera
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!