Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Projekt nowych zasad rozliczeń prosumentów od 2022 roku

Projekt nowych zasad rozliczeń prosumentów od 2022 roku

Poselski projekt zmiany ustawy o OZE wprowadzi rozwiązania net billingu zamiast obecnego systemu opustów. Przedstawiamy planowane zmiany, w tym zasady obliczania wartości energii elektrycznej i obowiązki prosumentów w nowym systemie, który ma objąć wszystkich prosumentów, którzy uruchomią produkcję energii z mikroinstalacji od 1 stycznia 2022 roku. Projektem posłowie zajmą się jeszcze w tym miesiącu.
panele pv fotowoltaiczne prawo

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
O niemal połowę, do równowartości 17 gr/kWh, spadnie przyszłoroczna „opłata OZE” doliczana do rachunków odbiorców energii elektrycznej w Niemczech. Branża energetyki odnawialnej chce jednak, aby nowy niemiecki rząd… jak najszybciej zniósł ją całkowicie. Miałoby to ulżyć odbiorcom w obliczu ostrych wzrostów cen hurtowych energii, zwiększając jednocześnie ich zainteresowanie pompami ciepła i autami elektrycznymi.
rynek niemcy
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Farmy fotowoltaiczne to inwestycja, która w większości przypadków jest bardzo opłacalna i może przynieść zyski w wysokości nawet 400 tysięcy rocznie. Liczby mówią więc same za siebie, ale niestety taki optymistyczny wariant nie zawsze się sprawdza. Na drodze do sukcesu mogą bowiem pojawić się różne przeszkody. Jak się przed nimi chronić?
pv farma panele
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Obecne zasady rozliczania nadwyżek energii z fotowoltaiki (net-metering) zachowają na 15 lat tylko ci prosumenci, którzy po raz pierwszy wprowadzą energię do sieci do 31 grudnia 2021 roku. Kto uruchomi fotowoltaikę od 1 stycznia, skorzysta z obecnych zasad tylko do połowy roku, a później będzie już sprzedawać prąd z fotowoltaiki i kupować energię z sieci - przewiduje projekt zmian ustawy o OZE uzgodniony przez posłów Zjednoczonej Prawicy i rząd.
prawo panele pv oze