Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja online „Prawne aspekty funkcjonowania systemów przesyłowych i dystrybucyjnych”, 21 października 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji, której przedmiotem są prawne aspekty budowy i utrzymywania urządzeń przesyłowych: elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych, kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych.

Mając na uwadze bardzo pozytywne reakcje uczestników poprzedniej edycji, zapraszamy nie tylko na prelekcje merytoryczne, ale także do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym oraz do rozmowy z ekspertami przy stolikach tematycznych.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, jak usprawnić proces pozyskiwania praw do nieruchomości na potrzeby przyłączeń do sieci, co jest istotne w praktyce każdego operatora.

Jak zwykle przeanalizujemy najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych istotne dla codziennej praktyki przedsiębiorców przesyłowych, oprócz tego jednak spojrzymy w przyszłość i wyzwania, które stoją przed sektorem dystrybucyjnym i przesyłowym, także w kontekście rozwoju odnawialnych źródeł energii i wpływu na przyłączanie ich do sieci. Zajmiemy się również problemem standaryzacji czynności w wydziałach zajmujących się roszczeniami właścicieli nieruchomości obciążonych urządzeniami przesyłowymi, także w aspekcie współpracy z pełnomocnikami spółek.

Zapraszamy pracowników i pełnomocników przedsiębiorców przesyłowych, jesteśmy przekonani, że przekazane informacje pozwolą wzbogacić wiedzę, zaś możliwość rozmowy z ekspertami ułatwi rozwiązanie trudnych problemów w codziennej praktyce.

Co gwarantuje organizator?

 • różnorodne formuły: interesujące prelekcje, case studies, panel dyskusyjny, stoły eksperckie
 • wiedzę na najwyższym poziomie
 • praktyczne ujęcie zagadnień, analiza najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego
 • prelekcje znakomitych i doświadczonych prelegentów – praktyków, którzy na co dzień prowadzą negocjacje i reprezentują Klientów w postępowaniach sądowych
 • atmosferę sprzyjającą pogłębianiu wiedzy
 • możliwość wymiany doświadczeń
 • imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę

Wśród zaproszonych prelegentów:

 • Iwo Fisz, Radca Prawny Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
 • Daniel Janik, Radca Prawny Eltel Networks Energetyka S.A.
 • dr Adam Kałążny, Radca Prawny, Partner Associate, kieruje Zespołem ds. Podatku od nieruchomości Deloitte
 • Jacek Miciński, Właściciel i Dyrektor Zarządzający Forward PR
 • Szymon Mozol, Kierownik Działu Technicznego i Zarządzania Majątkiem Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
 • Marek Prętki, Manging Associate Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr
 • Jan Sakławski, Radca Prawny, Partner Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy
 • Bogumił Walec, Radca Prawny, Kierownik działu prawnego Eltel Networks Energetyka S.A.
 • Piotr Zamroch, Radca Prawny, Partner Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
 • dr Karol Zygo, Prawnik, Dyrektor Departamentu Strategii PGE Dystrybucja S.A.

 

ORGANIZATOR: Puls Biznesu

KONTAKT:

E-mail: konferencje.pb.pl

Tel: 22 333 97 77

 

Projekt nowelizacji ustawy o OZE, zmieniający system rozliczania nowych prosumentów i wprowadzający instytucję prosumenta zbiorowego i wirtualnego, jest niemal w całości uzgodniony. Posłowie są zgodni, że nie potrzebujemy tymczasowego systemu z trzecim modelem rozliczeń, tylko okresu przejściowego. Do uzgodnienia pozostała jego długość – wyjaśnia w rozmowie z WysokieNapiecie.pl Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. OZE.
Zmiana zasad rozliczania przydomowej fotowoltaiki musi nastąpić, ale potrzebny jest okres przejściowy. Bez tego nowe przepisy będą nieuczciwe wobec tysięcy rodzin, które planowały instalację fotowoltaiki i tysięcy ludzi, którzy działają w tej branży - pisze na łamach WysokieNapiecie.pl b. wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Rozliczanie produkcji energii z mikroinstalacji słonecznych podzieliło polityków i rząd. Żadna z dotychczasowych propozycji zmiany systemu opustów nie ma szans na poparcie w Sejmie. Miał być kompromis i poprawka do poselskiego projektu, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: