Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja online „Prawne aspekty funkcjonowania systemów przesyłowych i dystrybucyjnych”, 21 października 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji, której przedmiotem są prawne aspekty budowy i utrzymywania urządzeń przesyłowych: elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych, kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych.

Mając na uwadze bardzo pozytywne reakcje uczestników poprzedniej edycji, zapraszamy nie tylko na prelekcje merytoryczne, ale także do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym oraz do rozmowy z ekspertami przy stolikach tematycznych.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, jak usprawnić proces pozyskiwania praw do nieruchomości na potrzeby przyłączeń do sieci, co jest istotne w praktyce każdego operatora.

Jak zwykle przeanalizujemy najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych istotne dla codziennej praktyki przedsiębiorców przesyłowych, oprócz tego jednak spojrzymy w przyszłość i wyzwania, które stoją przed sektorem dystrybucyjnym i przesyłowym, także w kontekście rozwoju odnawialnych źródeł energii i wpływu na przyłączanie ich do sieci. Zajmiemy się również problemem standaryzacji czynności w wydziałach zajmujących się roszczeniami właścicieli nieruchomości obciążonych urządzeniami przesyłowymi, także w aspekcie współpracy z pełnomocnikami spółek.

Zapraszamy pracowników i pełnomocników przedsiębiorców przesyłowych, jesteśmy przekonani, że przekazane informacje pozwolą wzbogacić wiedzę, zaś możliwość rozmowy z ekspertami ułatwi rozwiązanie trudnych problemów w codziennej praktyce.

Co gwarantuje organizator?

 • różnorodne formuły: interesujące prelekcje, case studies, panel dyskusyjny, stoły eksperckie
 • wiedzę na najwyższym poziomie
 • praktyczne ujęcie zagadnień, analiza najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego
 • prelekcje znakomitych i doświadczonych prelegentów – praktyków, którzy na co dzień prowadzą negocjacje i reprezentują Klientów w postępowaniach sądowych
 • atmosferę sprzyjającą pogłębianiu wiedzy
 • możliwość wymiany doświadczeń
 • imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę

Wśród zaproszonych prelegentów:

 • Iwo Fisz, Radca Prawny Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
 • Daniel Janik, Radca Prawny Eltel Networks Energetyka S.A.
 • dr Adam Kałążny, Radca Prawny, Partner Associate, kieruje Zespołem ds. Podatku od nieruchomości Deloitte
 • Jacek Miciński, Właściciel i Dyrektor Zarządzający Forward PR
 • Szymon Mozol, Kierownik Działu Technicznego i Zarządzania Majątkiem Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
 • Marek Prętki, Manging Associate Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr
 • Jan Sakławski, Radca Prawny, Partner Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy
 • Bogumił Walec, Radca Prawny, Kierownik działu prawnego Eltel Networks Energetyka S.A.
 • Piotr Zamroch, Radca Prawny, Partner Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
 • dr Karol Zygo, Prawnik, Dyrektor Departamentu Strategii PGE Dystrybucja S.A.

 

ORGANIZATOR: Puls Biznesu

KONTAKT:

E-mail: konferencje.pb.pl

Tel: 22 333 97 77

 

Partnerzy portalu

Projekt nowelizacji ustawy o OZE, zmieniający system rozliczania nowych prosumentów i wprowadzający instytucję prosumenta zbiorowego i wirtualnego, jest niemal w całości uzgodniony. Posłowie są zgodni, że nie potrzebujemy tymczasowego systemu z trzecim modelem rozliczeń, tylko okresu przejściowego. Do uzgodnienia pozostała jego długość – wyjaśnia w rozmowie z WysokieNapiecie.pl Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. OZE.

Partnerzy portalu

Zmiana zasad rozliczania przydomowej fotowoltaiki musi nastąpić, ale potrzebny jest okres przejściowy. Bez tego nowe przepisy będą nieuczciwe wobec tysięcy rodzin, które planowały instalację fotowoltaiki i tysięcy ludzi, którzy działają w tej branży - pisze na łamach WysokieNapiecie.pl b. wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Rozliczanie produkcji energii z mikroinstalacji słonecznych podzieliło polityków i rząd. Żadna z dotychczasowych propozycji zmiany systemu opustów nie ma szans na poparcie w Sejmie. Miał być kompromis i poprawka do poselskiego projektu, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu