Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Nowelizacja ustawy o OZE: biometan, klastry, implementacja RED II i wiele innych

Nowelizacja ustawy o OZE: biometan, klastry, implementacja RED II i wiele innych

Ministerstwo klimatu szykuje kolejną, obszerną nowelizację ustawy o OZE. Ma objąć obszary biometanu, klastrów, transpozycji dyrektywy REDII m.in. w ciepłownictwie i handlu energią P2P. Pojawić się mają też regulacje dotyczące wsparcia dla instalacji, którym upłyną 15-letni okres wsparcia pierwotnego.
oze fotowoltaika wiatr biomasa

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Rynek energii rozwija:
Bloki energetyczne opalane węglem będą nieuchronnie wypadać z polskiego systemu elektroenergetycznego. Raczej nie należy się spodziewać, że część z nich zyska dalszy żywot dzięki relokacji urządzeń do innych krajów, np. tych leżących poza unijnymi granicami. Tego typu projekty były jednak realizowane w Europie z udziałem polskich fachowców.
Elektrownia Adamów wyburzanie fot. YouTube Wiesław Karbowy
W Polsce w sektorze energii pracuje ponad 50 tysięcy kobiet, co stanowi jeden z najwyższych wyników w Unii Europejskiej. Porównując jednak procentowo ich udział w zatrudnionych w energetyce, to wynik Polski jest poniżej średniej unijnej. Im wyższe stanowiska - tym jest trudniej o awans.
Kobiety w energetyce
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
O rosnącym popycie na instalacje fotowoltaiczne, nowych regulacjach i wyzwaniach związanych z rozwojem sektora PV rozmawiamy z założycielami Soltec, jednego z wiodących dostawców rozwiązań fotowoltaicznych w Polsce: Sebastianem Lendzionem oraz Waldemarem Bajbakiem, którzy działają na tym rynku już ponad 15 lat.
Soltec w tle
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: