Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. W Szczecinie startuje trzecia edycja Konferencji, której motywem przewodnim jest czysta energia dla nowoczesnych metropolii

W Szczecinie startuje trzecia edycja Konferencji, której motywem przewodnim jest czysta energia dla nowoczesnych metropolii

Enea Operator, jeden z pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce,  po raz trzeci  organizuje konferencję naukowo – techniczną w całości poświęconą tematyce niskoemisyjnych źródeł energii. W tym roku obok elektromobilności, jednym z głównych tematów będzie wykorzystanie technologii wodorowej.
save the date

Podczas dwóch dni konferencji 30 września i 1 października br. będzie można wysłuchać wykładów i prelekcji o źródłach czystej energii i jej efektywnej dystrybucji, magazynowaniu energii w metropoliach oraz o różnych obliczach rozwoju niskoemisyjnego transportu.

Jednym z wiodących  wątków tematycznych wydarzenia będzie sposób wykorzystania technologii wodorowej w trosce o czyste powietrze w miastach.

Do dyskusji podczas  konferencji zostali zaproszeni przede wszystkim przedstawiciele administracji publicznej, naukowcy z uczelni technicznych całego kraju i szerokie grono osób reprezentujących branżę energetyczną.

Dwa dni konferencyjne zostały podzielone na cztery panele dyskusyjne. Podczas nich będzie możliwość wysłuchania polemiki  specjalistów na temat wyzwań cywilizacyjnych, które kształtują nie tylko Politykę Energetyczną Polski do roku 2040, ale także mają wpływ na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w Europie i na świecie.

Konferencja „Energia Nowoczesnych Miast” odbędzie się w Hotelu  Courtyard by Marriott w Szczecinie. Liczba miejsc dla uczestników wydarzenia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które można nadsyłać na adres [email protected]

Szczegółowy program konferencji oraz listę prelegentów będzie na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej: https://www.operator.enea.pl/energia-nowoczesnych-miast

 

 

Spółka z Raciborza bardzo chce, żeby znalazł się dla niej dobry właściciel i upatrzyła sobie Tauron. Energetycy stanowczo odrzucają te zaloty i woleliby dogadać się z syndykiem, ale ostateczną decyzję i tak podejmą politycy. Jednak oni myślą powoli, a wart łącznie ok. 6 mld zł blok w Jaworznie wciąż nie pracuje.
Elektrownia Jaworzno 910 MW fot. Tauron
Dokładnie 999 zł netto miesięcznie kosztuje wynajem elektrycznego kompaktowego Citroena e-C4. To mniej niż za Toyotę Yaris, a w tej cenie mamy już wszystkie koszty poza energią. Aby jeździć Teslą Model 3 trzeba wydać 1999 zł/m-c, sporo mniej niż na VW Passata 2.0 TDI. Według informacji WysokieNapiecie.pl oferujący je Arval jako pierwszy uruchomi leasing elektryków z dopłatami z NFOŚiGW Mój Elektryk i finansowaniem BOŚ Banku. To może być przełom.
cen aut elektrycznych moj elektryk arval ev
KGHM też chce budować mały atom. Senat sprzeciwił się przywilejom państwowych spółek w pozyskiwaniu terenów pod fotowoltaikę. Brak chętnych na wsparcie do kogeneracji i rekordowe ceny energii w Europie - oto "Tydzień energetyka", czyli przegląd najważniejszych wydarzeń w sektorze z Polski i świata.
atom wlacznik energia prad
Rynek energii rozwija:
Badania nad magazynowaniem energii skupiają się głównie nad wzrostem żywotności. Ilość cykli wprost przekłada się na koszt magazynowania. W sprzedaży są dostępne akumulatory o trwałości przekraczającej 20-30 lat. Ich rolą będzie bilansowanie zapotrzebowania na prąd i zmiennej produkcji odnawialnych źródeł energii. Które baterie już mają takie osiągi?
magazyn energii bateria