Menu
Patronat honorowy Patronage

Gdańskie Dni Elektryki – 26 i 27 października 2021

W skład pierwszego dnia, dobrze Państwu znanej, konferencji energetycznej wchodzą największe na pomorzu targi branżowe (wstęp wolny) oraz bankiet. 26 października Organizator – SEP Oddział Gdańsk - zaprasza na dziedziniec Politechniki Gdańskiej.

Kontynuacja konferencji energetycznej, dostępna tylko dla przedstawicieli firm i uczestników z wykupionym pakietem, to główny punkt programu drugiego dnia GDE (27.10).
Konferencja opiera się na dwóch głównych blokach, których tematyka obejmuje
„Nowoczesne rozwiązania w instalacjach, stacjach i liniach elektroenergetycznych”
oraz „Kogeneracja i odnawialne źródła energii”.
Drugiego dnia, GDE przenoszą się na najwyższe piętro wieżowca Olivia Star.

Dla zainteresowanych, przykładowe tematy konferencji to m.in.:

  • „Uwarunkowania prawne dotyczące jakości energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i kogeneracji”;
  • „Skuteczność ochrony przeciwprzepięciowej w sieciach elektroenergetycznych z równolegle łączonymi warystorowymi ogranicznikami przepięć”;
  • „Wykorzystanie nowoczesnych konstrukcji linii napowietrznych w celu ograniczenia pola elektromagnetycznego”;

W skład przedsiębiorców obecnych na targach branżowych wchodzą firmy, takie jak:
ZPUE, Elko- Bis Systemy odgromowe, EL-PUK, ORW-ELS, OX2, SONEL, WAGO, PPH COMEL, Lumel, Relpol,


Organizatorzy mają nadzieję na obecność: IEMENS, Elektrometal Energetyka, Gorlan, APS Energia, Enervision, Ensto Pol

Co w przypadku zwiększenia liczby zachorowań na COVID-19 i zwiększenia obostrzeń?

Wówczas, wydarzenie wciąż będzie miało miejsce na dziedzińcu Politechniki oraz równolegle zostanie udostępniona Państwu transmisja pierwszego dnia GDE.
W przypadku zakazu organizowania wydarzeń stacjonarnych, GDE odbędą się wyłącznie online, a targi branżowe zostaną zastąpione blokami reklamowymi przedsiębiorców wraz z ciągłą informacją nt. loga i danych kontaktowych reklamujących się przedsiębiorców.
Drugiego dnia GDE online, Organizatorzy udostępnią możliwość krótkiego wystąpienia
i prezentacji swoich osiągnięć i produktów.

Zapraszamy serdecznie do udziału.

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu:

Biuro oddziału
Marek Behnke
tel. 58 301 49 24
mail: [email protected]

 

Giełdowe notowania energii elektrycznej w ciągu roku podskoczyły o blisko 40% i są najwyższe w historii. To przełoży się na wzrost stawek dla gospodarstw domowych w 2022 roku. Podwyżki całych rachunków za energię nie będą jednak aż tak drastyczne. WysokieNapiecie.pl policzyło na jakie wzrosty cen prądu powinniśmy się przygotować.
Rząd, reprezentowany przez ministerstwo aktywów oraz stroną społeczna rozpoczęły negocjacje, dotyczące umowy społecznej przy transformacji sektora elektroenergetycznego i górnictwa węgla brunatnego. Jednym z elementów ma być wydzielenie aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, utworzonej na bazie PGE GiEK. To najważniejsza informacja mijającego tygodnia. Co jeszcze w "Tygodniu energetyka"?
Blue chip manager monitoring energy efficiency via a virtual control interface. Industry concept for efficient energy use, sustainability reporting, audit and rise in renewable power generation.
Budowa podmorskiego odcinka Baltic Pipe u polskich wybrzeży zbliża się do końca. Lada dzień rozpocznie się operacja wciągania rury gazociągu przez wywiercony uprzednio tunel na brzeg opodal Pogorzelicy.