Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd obcina obowiązek zakupu energii z OZE

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po krytyce ze strony koncernów energetycznych, zdecydowało się zmniejszyć obowiązek zakupu zielonych i błękitnych certyfikatów. Ich wartość na Towarowej Giełdzie Energii najprawdopodobniej spadnie.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Materiał Partnera
Panele fotowoltaiczne najczęściej widzimy na dachach budynków. Montaż w tym miejscu nie zawsze jest jednak możliwy lub nie stwarza optymalnych warunków do efektywnego pozyskiwania energii. W takich sytuacjach lepszy okazuje się wybór instalacji PV przytwierdzanej do gruntu. Jakie są atuty tego rozwiązania i po jakie konstrukcje naziemne warto sięgnąć?
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Nadmorskie uczelnie stawiają na kształcenie przyszłych pracowników sektora morskiej energetyki wiatrowej. Choć inwestycje w farmy wiatrowe są jeszcze we wstępnej fazie, to studia podyplomowe oraz praktyczne kursy i szkolenia już są dostępne. Pomagają sami inwestorzy.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej poczekamy przynajmniej do połowy sierpnia. Powód? Konflikt polityczny o wyrok TSUE w sprawie polskiego sądownictwa
Budynek KE w Brukseli zazielenił się wczoraj, ale niestety tylko wizerunkowo
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu