Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VI Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”

VI Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”

Wydawnictwo „Nowa […]
baner wyskakujacy 700x200

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do udziału w VI Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”, które odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia 2021 r. w Krakowie (stacjonarnie – Hotel****Galaxy, ul. Gęsia 22A, 31-535 Kraków i on-line).

Partnerem Seminarium jest Krakowski Holding Komunalny SA w Krakowie.

Celem Seminarium jest wymiana doświadczeń w zakresie utrzymania ruchu w Instalacjach TPOK:

  • prowadzenie spalarni w warunkach pandemii,
  • planowane remonty,
  • zagospodarowanie żużli, popiołów i innych odpadów poprocesowych,
  • funkcjonowanie IOS,
  • pomiary emisji,
  • BHP i P.POŻ,
  • innowacje i wdrożenia wynikające z doświadczeń eksploatacyjnych,
  • funkcjonowanie służb Utrzymania Ruchu w instalacjach TPOK.baner wyskakujacy

Do udziału w Seminarium zapraszamy użytkowników oraz przyszłych użytkowników instalacji TPOK, dostawców technologii oraz firmy oferujące usługi w zakresie utrzymania ruchu i remontów, przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych – przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych (przyszłych odbiorców energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w procesie TPOK) oraz jednostek naukowych i badawczych, zajmujących się tematyką termicznego przekształcania odpadów komunalnych i paliw alternatywnych.

Seminarium to platforma wymiany doświadczeń w zakresie eksploatacji Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

 

Szczegóły: https://konferencje.nowa-energia.com.pl/tpokseminarium/2021/

 

Magazyny stały się już faktem, choć ich wielkość nie powala, a zastosowanie często odbiega od potocznych wyobrażeń. Poszukujemy technologii, która będzie i niedroga, i wydajna, i możliwa do szerokiego zastosowania. Jednym z rozwiązań może być bateria Carnota
carnot
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Możliwość rozbudowy gazowych interkonektorów z Niemcami i Czechami została na razie zarzucona. W aukcjach, przeprowadzonych przez operatorów systemów przesyłowych gazu nikt nie zarezerwował produktów rocznych, które powstałyby na skutek rozbudowy. 
rozbudowa inter
Do NFOŚiGW wpłynęło już 53,5 tys. wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd 3.0. O dofinansowanie wystąpiła więc już co trzecia rodzina, która zainstalowała panele słoneczne na dachu i jeszcze nie otrzymała dopłaty. Pozostali muszą się spieszyć jeżeli liczą na rządowe wsparcie. Budżet programu pokryje już niewiele nowych instalacji.
fotowotlaika solare2
Na ten moment liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce gwałtownie rośnie. Istnieje jednak szansa na znaczny wzrost liczby Prosumentów, dla których zmiany okażą się niekorzystne. Fotowoltaika znajduje się na drugim miejscu wśród OZE, zaraz po wietrze, z największym przyrostem mocy. W ubiegłym roku był to przyrost aż o 47% względem poprzedniego.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Nowy Zielony Ład Brukseli. Gazprom przegrywa OPAL w TSUE. Wyższe ceny gazu z PGNiG. EDF wraca nad Wisłę
tydzien energetyka
Rynek energii rozwija:

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu` W dniu 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA - RESTAURACJA FIRST FLOOR przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 - V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.
Konferencja na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej` Polska Izba Ekologii we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa PIB organizuje konferencję hybrydową na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej.
VII Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG – O przyszłości LNG i bioLNG w kontekście ESG i nie tylko` W Gdyni, w dniach 29-30 listopada br., odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce LNG i bioLNG. W salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego eksperci dyskutować będą m.in. o przewagach wynikających z zastosowania tych paliw w przemyśle, transporcie oraz w kontekście raportowania ESG. Podczas spotkania nastąpi premiera, przygotowanego przez ekspertów Polskiej Platformy LNG i bioLNG, „Przewodnika dla inwestorów, operatorów i użytkowników instalacji LNG”. W dokumencie, w przystępny sposób, omówiono wszelkie aspekty związane z użytkowaniem i prowadzeniem stacji tankowania L CNG. Kompendium będzie równocześnie doskonałym narzędziem dla osób i firm zainteresowanych inwestowaniem w tym sektorze.

Partnerzy portalu