Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Dziennikarz WysokieNapiecie.pl dla TVN o Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl dla TVN o Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego

Redaktor naczelny - Rafał Zasuń odpowiada na pytanie czym jest i do czego jest potrzebna Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego.
media (2)

„- NABE powstaje, gdyż aktywa węglowe – elektrownie i kopalnie – są coraz większym obciążeniem dla energetycznych spółek Skarbu Państwa – tłumaczy Rafał Zasuń, wydawca portalu wysokienapiecie.pl. Dodaje, że „wydobycie węgla kamiennego od dawna jest nierentowne z wyjątkiem Bogdanki”, a „węgiel brunatny jeszcze jest rentowny, ale to się zmieni bardzo szybko, bo drożejące uprawnienia do emisji CO2 w UE i Zielony Ład będą wypychać energetykę węglową z miksu energetycznego”.”

 

Cały artykuł na stronie TVN

Bogdanka i JSW pozostaną poza tzw. umową społeczną. Giełdowe spółki nie chcą wyznaczyć dat zamknięcia kopalń w zamian za rządowe dopłaty do produkowanego przez siebie węgla.
gornictwo (2)
Polemika Ewy Malickiej, prezeski Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych pokazuje, że warto rozmawiać o przyszłości energetyki wodnej w Polsce. W pełni zgadzam się z głównym przekazem – każdy przypadek inwestycji wodnej należy rozpatrywać indywidualnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że jak każda technologia OZE, również mała energetyka wodna, też musi podlegać rachunkowi zysków i strat.
elektrownia wodna (1)
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Najtańszy samochód elektryczny na europejskim rynku – Dacia Spring – miał być idealnym autem do wynajmu na minuty. Po pierwszym teście jesteśmy przekonani, że nigdy na siebie na zarobi. Czy znajdzie nabywców na rynku? Tak, ale jeszcze nie dziś.
dacia spring traficar klucze
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera: