Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Parkiet

Parkiet

Parkiet w obszernym komentarz do informacji portalu WysokieNapiecie.pl o wysłaniu rządowego projektu ustawy o OZE do notyfikacji przez komisję Europejską.

Parkiet w obszernym komentarz do informacji portalu WysokieNapiecie.pl o wysłaniu rządowego projektu ustawy o OZE do notyfikacji przez komisję Europejską.

Dlaczego projekt nie może się wygrzebać z poziomu poprawek rządowych i w końcu trafić do laski marszałkowskiej. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zapewne są to pieniądze. Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że rząd planuje wysłanie projektu w pierwszej kolejności nie na Wiejską, a do Brukseli, by tam uzyskać notyfikację Komisji Europejskiej.

Aby to zrobić potrzebna będzie jeszcze osobna uchwała rządu. Przyjęcie innej procedury oznaczałaby opóźnienie o przynajmniej 2-3 miesiące, w czasie których rząd i UOKiK będą przygotowywać wniosek o notyfikację. Ale to nie wszystko, bo prześwietlanie nowego systemu wsparcia dla OZE pod kątem nowych wytycznych pomocy publicznej dla energetyki może zająć kolejny rok – czytamy na stronie internetowej Parkietu.

Cały tekst dostępny na parkiet.com

Rafał Zasuń w tygodniku Wprost pisze o zmianach na europejskim rynku produkcji energii elektrycznej. Miliardowych odpisach elektrowni konwencjonalnych oraz rozwijającym się dzięki miliardowym wsparciom odnawialnym źródłom energii.

Jako jedyni zdobyliśmy dokument z polskimi propozycjami wzmocnienia unijnej polityki energetycznej, który trafił do unijnych stolic

hollande1
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!