Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja „East Meets Weast”

W […]

W dniach 21-22 kwietnia 2021 r. odbędzie się 11 edycja międzynarodowej konferencji „East Meets Weast”. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną wywołaną przez wirusa SARS-COV-2, zeszłoroczna edycja musiała zostać odwołana. W tym roku konferencja odbędzie się w formie on-line. Pomimo zupełnie nowej formuły nie zabraknie jej stałych elementów, jakimi są: konkurs referatów, drużynowy konkurs PetroBowl, a także Studencki Konkurs Posterów. Oprócz konkursów, podczas kongresu odbędą się również debaty, warsztaty czy wykłady gościnne. Tematyka kongresu jest niezwykle aktualna, poruszane są bowiem kwestie bezpieczeństwa energetycznego, poszukiwania gazu ze złóż niekonwencjonalnych, a także przyszłość światowego przemysłu naftowo-gazowniczego z perspektywy obecnej sytuacji rynkowej. Szczególnie omawiana będzie sytuacja przemian branżowych w kontekście polityki proekologicznej i ochrony środowiska naturalnego. Pragniemy stworzyć kilkudniową platformę łączącą osoby ze świata nauki i przemysłu w branży „oil and gas” aby dalej szerzyć wiedze i łączyć ludzi z całego świata. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych aby być na bieżąco z informacjami o zapisach i planem konferencji.

https://www.facebook.com/emw.congress/

https://www.facebook.com/agh.spe/

https://www.facebook.com/youngpetro/

 

W ciągu 12 miesięcy zakażenie koronawirusem przyczyniło się do śmierci 46 tys. osób w Polsce – wynika z rządowych statystyk. To tyle, ile każdego roku umiera w naszym kraju przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza.
Woman wearing face mask because of air pollution in the city
Materiał Partnera
Sunday Polska popularyzuje i rozbudowuje rodzimą infrastrukturę fotowoltaiczną. Jest w gronie najlepszych i największych krajowych firm fotowoltaicznych. Firma wykonuje miesięcznie blisko 1000 instalacji oraz ma już na koncie ponad 180 tysięcy zamontowanych paneli, co przekłada się na 60 MW mocy domowych elektrowni słonecznych. Obecnie Sunday Polska poszukuje partnerów biznesowych, którzy razem z firmą będą rozwijać infrastrukturę opartą na rynku OZE w Polsce.
Fotowoltaikę wspiera:
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że po 2025 r. może brakować mocy w systemie. Trzeba zamykać stare węglówki i budować nowe niskoemisyjne elektrownie. Ale nie należy o tym głośno mówić, bo górnicze związki mogłyby się zdenerwować
Materiał Partnera
Nieustanny rozwój branży fotowoltaicznej, zorientowanie klientów na jakość, dbałość o bezpieczeństwo, łatwość w montażu i niezawodność stanowią podstawowe kryteria wdrażania nowych rozwiązań. Sukces nowego produktu jest uzależniony od wielu czynników, w tym od zaangażowania całego zespołu specjalistów. Najistotniejsze to innowacyjność oraz orientacja na potrzeby rynku. Rąbka tajemnicy uchyla polski producent systemów fotowoltaicznych Corab. 
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera: