Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Co dalej z obligiem giełdowym handlu energią? Debata na żywo

Co dalej z obligiem giełdowym handlu energią? Debata na żywo

Od godz. 11 do 13 zapraszamy na debatę on-line organizowaną przez Towarzystwo Obrotu Energią, pod patronatem WysokieNapiecie.pl, poświęconą proponowanej przez rząd likwidacji obowiązkowej sprzedaży energii elektrycznej na giełdzie przez jej wytwórców.
gielda rynek ceny handel prad

W debacie udział wezmą Rafał Gawin, Prezes URE, Henryk Kaliś, Prezes Zarządu Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Przewodniczący FOEEiG, Władysław Mielczarski, profesor zwyczajny, ekspert branżowy, Grzegorz Onichimowski, ekspert branżowy, Prezes TGE S.A. w latach 2002 – 2012, Mariusz Swora, Kancelaria Adwokacka dr hab. Mariusz Swora, Prezes URE w latach 2007 – 2010, Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu TGE S.A.

Moderatorem dyskusji będzie Bartłomiej Derski, dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl. Wstęp do dyskusji, w postaci wniosków z raportu przygotowanego w ramach Towarzystwa Obrotu Energią, przedstawi Marek Kulesa, Dyrektor Biura TOE.

Oglądaj debatę na żywo

Ceny uprawnień do emisji CO2 biją rekordy. Wielka energetyka płaci i płacze, małe instalacje myślą jak wymknąć się z systemu. Niektórym już się udało.
cieplownia.chelm
Rynek energii rozwija:
Bełchatów, Kozienice, Połaniec, Opole, Jaworzno, Żerań - odcisnął swój ślad w niemal każdej elektrowni w Polsce.
WMRozacki
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Stały rozwój technologii i malejące ceny komponentów sprawiają, że fotowoltaika w gospodarstwach domowych staje się coraz bardziej popularna. Na rynku pojawiają się nowe produkty, których innowacyjne funkcje zapewniają elastyczność i użyteczność systemów fotowoltaicznych w różnych okolicznościach. Co wyróżnia nowy trójfazowy falownik od Sungrow? Zapraszamy na wywiad z Eleonorą Potestio, Product Manager w Sungrow Germany, w którym pytamy o cechy nowego trójfazowego falownika.
Eleonora Potestio
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Urzędnicy i politycy muszą szybko zdecydować czy zaproponować nieco wyższą cenę maksymalną, która potem w miarę postępów inwestycji będzie mogła zostać ścięta, czy też nie ustępować i liczyć, że inwestorzy zacisną zęby, zetną koszty i jednak postawią te wiatraki
Ceny offshore
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: