Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Falowniki fotowoltaiczne Kodak – dlaczego są uznawane za najlepsze na świecie?

Falowniki fotowoltaiczne Kodak – dlaczego są uznawane za najlepsze na świecie?

Materiał Partnera
Falowniki są także określane jako serce instalacji fotowoltaicznej. Prosta analogia obrazuje, jak ważnym są one elementem - dobór wysokiej jakości inwertera znacząco wpływa na pracę całego układu, natomiast nieodpowiedni falownik może powodować spadki wydajności. Jednymi z najlepszych falowników są te produkowane przez firmę Kodak - dystrybuowane na rynku europejskim wyłącznie przez polską firmę Hymon.  
Źródło: Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o.
Fotowoltaika na dachu Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Zachód w Warszawie

Pojawienie się falowników Kodak w Europie dzięki polskiej firmie Hymon

Falowniki marki Kodak pojawiły się w Europie dopiero w 2020 roku. Nie stały się jednak ogólnodostępne – wyłączonym ich dystrybutorem na terenie Starego Kontynentu została polska firma Hymon, której jednym z udziałowców jest Robert Lewandowski. Ograniczona dystrybucja falowników Kodak na terenie Europy nie jest wyjątkiem – jednym z najważniejszych aspektów polityki firmy jest staranny dobór partnerów dystrybucyjnych na całym świecie. Znalezienie się polskiej firmy w takim gronie to wyjątkowe wyróżnienie i prestiż.

Dlaczego to właśnie Hymon został wyłącznym dystrybutorem falowników Kodak? Firma jest liderem branży w Polsce i zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi już od 10 lat. W 2019 roku zajęła 1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej. 100 własnych ekip monterskich i 50 podwykonawczych pozwala zrealizować miesięcznie ponad 1300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Ponadto Hymon wykonuje kompleksowe projekty instalacji PV oraz jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Wysoka pozycja firmy na rynku zaowocowała przyznaniem jej prestiżowego kontraktu na wyłączną dystrybucję falowników marki Kodak.

Zalety falowników Kodak

Na rynku inwerterów fotowoltaicznym jest wiele firm, których produkty także można uznać za wysokiej jakości, ale nie prowadzą polityki podobnej do Kodak – ich falowniki są ogólnodostępne i można znaleźć je w ofercie wielu dystrybutorów. Dlaczego więc trudniej pozyskać inwertery Kodak? Na czym polega ich przewaga nad konkurencją?

Inwertery marki Kodak zbudowały swoją renomę dzięki wykorzystywaniu w procesie produkcji najlepszej jakości komponentów. Szczególnie dotyczy to kondensatorów, będących najważniejszą, ale również najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią falownika. Dbałość o szczegóły oraz jakość zastosowanych komponentów sprawia, że średnia żywotność inwertera jest prawie dwukrotnie większa niż u innych producentów.

Samo kupno falownika to wysoki koszt – jego cena może wynieść nawet około 30% całej inwestycji. Wiele osób decyduje się więc na wybór Kodaka właśnie ze względu na niezawodność tych produktów – falownik jest tak istotną częścią instalacji, że od jakości jego pracy zależy opłacalność inwestycji. Wysokiej jakości inwerter to po prostu gwarancja opłacalności całej instalacji.

Dlaczego falowniki Kodak są takie wyjątkowe?

Wysoka jakość komponentów to nie jedyny wyróżnik marki Kodak spośród konkurencyjnych produktów. Firma zyskała przewagę nad innymi inwerterami dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji radiatora i jego systemu chłodzenia. Jest on połączony żebrową konstrukcją w kształcie gwiazdy, która zapewnia podwyższony o 30% przepływ ciepła względem konkurencyjnych produktów. To bardzo odczuwalny skok wydajności, który może znacząco wpłynąć na pracę całej instalacji.

O jakości falowników Kodak świadczy także norma szczelności IP65, informująca o tym, w jakim stopniu przetworniki mocy są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak pyły i woda. Inwertery Kodak osiągają także jedne z najwyższych, bo ponad 98 procentowe, wskaźniki MPPT. Jest to moduł śledzenia mocy maksymalnej, który optymalizuje niejako pracę znajdujących się w tym samym łańcuchu paneli fotowoltaicznych. Im wyższy jest wskaźnik MPPT, tym lepsza wydajność samego falownika.

Kodak – najlepsze rozwiązanie na rynku

Będąca wyłącznym dystrybutorem falowników Kodak w Europie firma Hymon wskazuje, że względem przyrostu mocy zainstalowanej w 2019 roku Polska była piątym rynkiem fotowoltaicznym w Unii Europejskiej. Te dane pokazują, jak znaczącym w skali europejskiej krajem obecnie jesteśmy. Kilka miesięcy temu rozwiązania, które stosuje jeden z najlepszych producentów falowników na świecie, stały się dostępne także w Polsce. Inwertery Kodak to produkty o bardzo wysokiej jakości, których zastosowanie w instalacjach może jeszcze zwiększyć pozyskiwaną dzięki fotowoltaice bezpłatną energię ze słońca.

Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków zbliża się wielkimi krokami. Na początek ma objąć rejestr źródeł ogrzewania. Kto będzie musiał złożyć deklarację i co trzeba będzie w niej uwzględnić? Na początek informacji ma być niewiele, z czasem baza zostanie rozbudowana.
ogrzewanie dom wegiel cieplo smog
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy etap konkursu na opracowanie samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym zasilanym z sieci lub ogniw paliwowych wodorowych. WysokieNapiecie.pl jako pierwsze publikuje wizualizacje czterech zwycięskich projektów.
e-van ncbir wizualizacje
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Polscy entuzjaści niemieckiej Energiewende nie wspominają o jej systemowych wadach i słabościach. Tymczasem także nad Renem i Odrą nie brakuje naukowców, którzy uważają ją za "ekonomiczny obłęd" - pisze w komentarzu dla WysokieNapiecie.pl prof. Strupczewski.
oze ptak
Cartoon by Steve Hunter (Australia)
Zielone technologie rozwijają: