Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Ministerstwo klimatu opublikowało projekt likwidacji obliga

Ministerstwo klimatu opublikowało projekt likwidacji obliga

Obligo giełdowe ma zostać zlikwidowane w całości. Co w zamian?

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
W 2020 roku wzrósł import energii elektrycznej z Czech, Szwecji, Niemiec, Słowacji i Ukrainy, osiągając rekordowe 13,1 TWh netto. Na zakup prądu za granicą wydaliśmy ok. 3 mld zł. Zdarzają się już chwile, gdy bez importu groziłoby nam wprowadzenie stopni zasilania, ale nie brakuje też godzin, w których to nasi sąsiedzi potrzebują naszej pomocy.
wymiana miedzyoperatorska polski 2020
Odpowiedzialność za zapewnienie mieszkańcom stolicy dostaw ciepła spoczywa na władzach Warszawy i one powinny opracować raport, który powie nam skąd się brały awarie tegorocznej zimy.
golden steel pipe network in crude oil refinery
golden steel pipe network in crude oil refinery
NFOŚiGW zlicza ostatnie wnioski o dopłaty do paneli fotowoltaicznych. Już wiadomo, że ich liczba znacznie przekroczyła, i tak powiększony, budżet programu. Dla kogo wystarczy pieniędzy i co o tym zdecyduje? Kiedy ruszy nowy program Mój prąd? Sprawdzamy.
moj prad wyplaty dofinansowania 01 2021
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Francja, podobnie jak Polska, nie osiągnęła unijnego celu udziału OZE w miksie energetycznym kraju na koniec 2020 roku. Zdaniem państwowego audytora Pałac Elizejski popełnił błąd. Przesadził z dotowaniem „zielonego” prądu, rywalizującego z bezemisyjnym atomem, zapominając o sektorze ciepłowniczym. O tym ostatnim rzadko pamięta się także w Warszawie.
france-wiatrak-1058699 640