Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Nowy projekt rozporządzenia dotyczący aukcji OZE w 2021 roku

Nowy projekt rozporządzenia dotyczący aukcji OZE w 2021 roku

W przyszłym roku w aukcji OZE mają się pojawić z niewielkim wolumenem instalacje hybrydowe, w skład których obligatoryjnie wejdą magazyny energii. Rząd planuje zwiększyć wolumeny w aukcji OZE dla farm wiatrowych i słonecznych o mocy ponad 1 MW - wynika z projektu.
magazynowanie tech baterie li ion pv wiatr oze
Concept of energy storage system. Renewable energy - photovoltaics, wind turbines and Li-ion battery container in fresh nature with distant blurred city in background. 3d rendering.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił informację na temat wyników analiz prowadzonych przez Urząd, które pozwoliły na ostateczne ustalenie wysokości opłaty mocowej dla przedsiębiorstw. To właśnie przedsiębiorcy zapłacą około 80% całego wolumenu nowej opłaty, tj. około 4,5 mld zł rocznie. Przedstawiamy przykłady trzech dużych przedsiębiorstw, które dotknie nowy podatek.
moc zarowka
Rynek energii rozwija:
Portal przytacza artykuł Bartłomieja Derskiego na temat rekordowego zapotrzebowania na moc elektryczną.
media (3)
W polskim system elektroenergetycznym nie ma już śladów zastoju wywołanego epidemią. W czwartek, 10 grudnia, chwilowe zapotrzebowanie na moc było najwyższe w historii i wyniosło 26,8 GW. To efekt lekkich mrozów, rekordowej produkcji przemysłu, rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych i… zdalnego nauczania.
2020-12-10 13-13 rekord mocy 26839