Menu
Patronat honorowy Patronage

Nowy projekt rozporządzenia dotyczący aukcji OZE w 2021 roku

W przyszłym roku w aukcji OZE mają się pojawić z niewielkim wolumenem instalacje hybrydowe, w skład których obligatoryjnie wejdą magazyny energii. Rząd planuje zwiększyć wolumeny w aukcji OZE dla farm wiatrowych i słonecznych o mocy ponad 1 MW - wynika z projektu.
Concept of energy storage system. Renewable energy - photovoltaics, wind turbines and Li-ion battery container in fresh nature with distant blurred city in background. 3d rendering.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił informację na temat wyników analiz prowadzonych przez Urząd, które pozwoliły na ostateczne ustalenie wysokości opłaty mocowej dla przedsiębiorstw. To właśnie przedsiębiorcy zapłacą około 80% całego wolumenu nowej opłaty, tj. około 4,5 mld zł rocznie. Przedstawiamy przykłady trzech dużych przedsiębiorstw, które dotknie nowy podatek.
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Portal przytacza artykuł Bartłomieja Derskiego na temat rekordowego zapotrzebowania na moc elektryczną.

Partnerzy portalu

W polskim system elektroenergetycznym nie ma już śladów zastoju wywołanego epidemią. W czwartek, 10 grudnia, chwilowe zapotrzebowanie na moc było najwyższe w historii i wyniosło 26,8 GW. To efekt lekkich mrozów, rekordowej produkcji przemysłu, rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych i… zdalnego nauczania.
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu