Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną? Podpowiadamy jaką firmę wybrać

Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną? Podpowiadamy jaką firmę wybrać

Materiał Partnera
To był rekordowy rok pod względem ilości instalacji fotowoltaicznych. Według Polskiego Towarzystwa Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na koniec III kwartału 2020r. – łączna ilość wszystkich mikroinstalacji OZE przyłączonych do sieci dystrybucyjnych wyniosła ponad 350 tysięcy. Większość z nich to prosumenckie instalacje fotowoltaiczne.
Obraz8

Na ten gigantyczny wzrost mikroinstalacji, wpływ miały programy rządowe, takie jak „Mój Prąd” i ,,Czyste powietrze” wspierające rozwój energetyki prosumenckiej. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele firm świadczących usługi montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Jaką firmę wybrać z gąszcza ofert? Pod lupę wzięliśmy spółkę Edison Energia.

Edison Energia – lider na rynku fotowoltaiki

Edison Energia jest najszybciej rozwijającą się polską spółką energetyczną oferującą innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca 1,500 pracowników i współpracowników firmy realizuje około 1200 instalacji w domach oraz firmach klientów.

Dzięki nam już ponad 7300 polskich rodzin korzysta z darmowej energii ze Słońca. Liczba naszych usatysfakcjonowanych klientów nieustannie wzrasta. Plan jaki założyliśmy do końca 2020 roku to 8000 instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.


Obraz1

Edison Energia stawia na jakość oraz zadowolenie swoich klientów. Według wskaźnika NPS (narzędzie oceny lojalności klientów) spółka w ostatnim czasie odnotowała duży wzrost. Chęć polecenia usług wzrosła do prawie 60 punktów.Obraz2

 

Dla porównania najlepsza firma w Stanach Zjednoczonych, która realizuje instalacje fotowoltaiczne miała wynik na poziomie około 54 punktów – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia

Potwierdzeniem powyższych badań są rekomendacje, które klienci pozostawiają w Internecie. Na podstawie ponad 600 opinii w wyszukiwarce Google – firma plasuje się wysoko na tle konkurencji. Średnia ocen wynosi aż 4,6 w 5 stopniowej skali.

Obraz3

Edison Energia oferuje nie tylko darmową energię ze słońca. Gwarantuje również nowe miejsca pracy. Już teraz na pokładzie firmy znajduje się ponad 600 pracowników oraz prawie 1000 współpracowników. Spółka w ciągu ostatniego półrocza zatrudniła prawie pół tysiąca nowych osób w różnych sektorach.Obraz4

Edison Energia tworzy zespół młodych osób. Średnia wieku zatrudnianych osób to trzydzieści lat. Najczęściej trafiają do nas osoby świeżo po studiach wyższych lub ich w trakcie. Nasza załoga to przede wszystkim eksperci z rynku OZE. Kładziemy duży nacisk na rozwój naszych pracowników, dlatego też osoby, które obejmują stanowiska menedżerskie biorą udział w programie rozwojowym, realizowanym przez profesjonalną firmę trenerską. – mówi Marta Kierska, menadżer działu kadr i płac w Edison Energia. Obraz5 W portfelu Edison Energia znajduje się także 5 projektów farm fotowoltaicznych o mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami i pozwoleniami na budowę. To oznacza, że spółka ma zapewnione bezpieczeństwo finansowe i ekonomiczne przez najbliższych 15 lat.

Chcemy być multiprodukotwą grupą, która odpowiada na potrzeby energetyczne gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Przejawem tego jest nie tylko partnerstwo technologiczne z marką Buderus – wiodącym producentem systemów grzewczych, ale także budowa farm fotowoltaicznych – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Edison Energia stawia na edukację:

Spółka jest partnerem Wydziału Inżynierii Produkcji na uczelni SGGW w zakresie promocji i sprzyjania rozwojowi polskiej nauki i dydaktyki.

  • Firma jest oficjalnym sponsorem laboratorium przystosowanego do badania jakości i wydajności instalacji fotowoltaicznej. Eksperci Edisona prowadzą wykłady dla studentów SGGW,
  • Na stronie internetowej firmy prowadzony jest blog edukacyjny, gdzie znaleźć można wiele interesujących zagadnień z branży PV,
  • Spółka stawia na edukację najmłodszych z zakresu Energii Odnawialnej (audycja w Polskim Radiu Dzieciom),
  •  W planach firmy jest uruchomienie Akademii PV dla studentów oraz współpracowników, która będzie kwalifikować do zdania państwowego egzaminu UDT (urząd dozoru technicznego) w zakresie fotowoltaiki.

Edison Energia dysponuje kadrą profesjonalnych instalatorów i wykwalifikowanych inżynierów. Pracownicy firmy wykorzystują w swojej pracy nowoczesne narzędzia (iPady, laptopy i samochody służbowe VW T-Roc, T-Cross).

Obraz6

Edison Energia – szuka właśnie Ciebie!

Rynek pracy w obecnym czasie jest bardzo dynamiczny. Edison Energia nie wyhamowuje. Cały czas poszukujemy specjalistów do naszej sieci sprzedaży oraz w działach operacyjnych – mówi Ewelina Słowik, Dyrektor HR Edison Energia.
W najbliższym czasie zamierzamy powiększyć nasz zespół m.in. o nowych doradców techniczno-handlowych, inżynierów projektantów, ankieterów terenowych, audytorów PV oraz pracowników działu wsparcia sprzedaży – dodaje Słowik.

Obraz8

 

Spółka przez cały czas rozwija także swoją sieć partnerską i poszukuje grup sprzedażowych.

Zapewniamy pracę w najbardziej rozwojowej branży w Polsce. Poszukujemy doświadczonych partnerów biznesowych, którzy posiadają rozbudowany portfel klientów, mają kontakty i swoje własne zespoły sprzedażowe – mówi Robert Kabziński, Dyrektor Sieci Sprzedaży Partnerskiej Edison Energia.

To co możemy zaoferować to kompleksowy pakiet szkoleń produktowo – technicznych, nowoczesne narzędzia wspierające sprzedaż, a co za tym idzie wysokie zarobki. Jeżeli chcesz być współtwórcą naszego wspólnego sukcesu zgłoś się do nas. Zgłoszenie wyślij na adres: [email protected] – dodaje Kabziński.

Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
magazynowanie tech baterie li ion pv wiatr oze
Concept of energy storage system. Renewable energy - photovoltaics, wind turbines and Li-ion battery container in fresh nature with distant blurred city in background. 3d rendering.
Zielone technologie rozwijają:
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił informację na temat wyników analiz prowadzonych przez Urząd, które pozwoliły na ostateczne ustalenie wysokości opłaty mocowej dla przedsiębiorstw. To właśnie przedsiębiorcy zapłacą około 80% całego wolumenu nowej opłaty, tj. około 4,5 mld zł rocznie. Przedstawiamy przykłady trzech dużych przedsiębiorstw, które dotknie nowy podatek.
moc zarowka
Rynek energii rozwija:
Portal przytacza artykuł Bartłomieja Derskiego na temat rekordowego zapotrzebowania na moc elektryczną.
media (3)