Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Bartłomiej Derski dla Polskiego Radia o podwyżkach cen prądu

Bartłomiej Derski dla Polskiego Radia o podwyżkach cen prądu

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl odpowiadał na pytanie ile prądu zużywa przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce i o ile wzrosną rachunki w związku z wprowadzeniem tzw opłaty mocowej
media radio (1)

„Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl mówi, że przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce zużywa ok. 2000 kWh energii elektrycznej rocznie, średni rachunek za tę energię wynosi 120 zł. Jak wyjaśnia, z tego mniej więcej połowa to zakup samej energii i marża sprzedawcy, a druga połowa to opłata za dystrybucję i dostarczenie prądu do domu. To właśnie do tej drugiej części będą doliczane nowe stawki.”

Cały artykuł na stronie Polskiego Radia

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Jak, krok po kroku, od strony technicznej, prawnej i organizacyjnej wygląda budowa farmy fotowoltaicznej? Eksperci Solsum pokazują ten proces od wyboru działki, przez projekt, pozwolenia, przyłącze aż po uzyskanie dofinansowania, aukcje OZE i uzyskanie koncesji.
DCIM100MEDIADJI 0124.JPG
DCIM100MEDIADJI_0124.JPG
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Operator systemu przesyłowego gazu zdecydował się zmodyfikować uzgodniony z Regulatorem 10-letni plan rozwoju i rozpoczął stosowne konsultacje. Nowa wersja plany od starej różni się przede wszystkim znacznie większą liczbą przyłączeń nowych obiektów - punktowych i sieci dystrybucyjnych do gazociągów przesyłowych. 
gaz-system-prognozy-przesylowe
Ministerstwo Klimatu w tajemnicy negocjuje z Brukselą plan jak utrzymać część elektrowni węglowych po 2025 r. Bez nich krajowy system energetyczny może sobie nie poradzić. Model wsparcia ma być wzorowany na niemieckim
elektrownia wieze