Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. „Auto Świat”, Moto.pl, „Wprost” i Autokult.pl cytują WysokieNapiecie.pl

„Auto Świat”, Moto.pl, „Wprost” i Autokult.pl cytują WysokieNapiecie.pl

Największe polskie portale motoryzacyjne cytują informacje portalu WysokieNapiecie.pl dotyczące planowanego wycofania się PGE z planu rozwoju elektromobilności w grupie kapitałowej.
gazeta media prasa

Jak czytamy na stronie magazynu „Auto Świat” i Onet.pl:

„Portal wysokienapiecie.pl poinformował, że PGE zrezygnowało z podpisania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umów dzierżawy nieruchomości pod stacje ładowania przy autostradach A1, A2 i A4. Chodzi o 6 stacji szybkiego ładowania na MOP-ach Skoszewy Zachód po obu stronach autostrady A1, MOP Ciosny (dwa punkty ładowania na autostradzie A2 na wysokości Zgierza – w obu kierunkach), MOP Prószków (autostrada A4) i Krajków (też A4).”

Tygodnik „Wprost” dodaje:

„Portal WysokieNapiecie.pl ustalił, że koncern PGE i firma 4Mobility stracą na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wadium za ładowarki (50 tys. zł)”

Serwis Moto.pl „Gazety Wyborczej” informuje:

„Jak dowiedział się portal WysokieNapiecie.pl, Polska Grupa Energetyczna, jeden z udziałowców firmy ElectroMobility Poland stojącej za marką Izera, nie chce dalej rozwijać sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych”

W serwisie „Autokult” Wirtualnej Polski czytamy z kolei:

„Rozwój infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych pozostaje projektem spoza podstawowej działalności Grupy PGE, stąd podjęte decyzje o niekontynuowaniu dalszych działań w tym obszarze” – dowiedział się portal WysokieNapiecie.pl. Nie zmienia to faktu, że do końca sierpnia 2020 spółka chce pobierać opłaty za ładowanie na wszystkich swoich stacjach.

 Cytowany artykuł przeczytają Państwo natomiast tutaj:

PGE rezygnuje z ładowania samochodów elektrycznych

Operatorzy przesyłowi gazu: Gaz-System i niemiecki Ontras opublikowali projekt zwiększenia przepustowości połączenia międzysystemowego w Lasowie. Chodzi o rozbudowę do ponad 1,5 mld m sześc. gazu rocznie zdolności przesyłu gazu w stronę Niemiec.
gaz-system-internkonektor-pl-de
Zielone technologie rozwijają:
W Małopolsce i na Śląsku rośnie świadomość zanieczyszczenia powietrza i jego skutków. Prężnie działające alarmy smogowe wywierają presję na lokalne władze, by te wzmocniły działania edukacyjne i sypnęły groszem na wymianę starych pieców. Podkrakowski Zabierzów i położone pod Bielsko-Białą Wilkowice przekonały się, że wymianę kopciuchów można przyspieszyć.
 SKL5174