Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Polskie Radio (Euranet, Interia)

Polskie Radio (Euranet, Interia)

Dla redakcji Euranet o skutkach przyjęcia celu 40 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla przez Unię Europejską mówi Rafał Zasuń.

Dla redakcji Euranet o skutkach przyjęcia celu 40 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla przez Unię Europejską mówi Rafał Zasuń.

Redukcja o 40 procent emisji dwutlenku węgla jest niebezpieczna dla polskiej gospodarki – uważa Rafał Zasuń z portalu WysokieNapiecie.pl. Taki zapis znalazł się w pakiecie klimatyczno-energetycznym do 2030 roku, opublikowanym przez Komisję Europejską. „To cel niebezpieczny dla polskiej gospodarki, która jest silnie uzależniona od węgla. Oczywiście Polska ma ogromny potencjał redukcji CO2, ale problem polega na tym, że narzędzia, którymi obecnie dysponuje Komisja Europejska czyli system handlu emisjami, będą powodowały podwyżkę cen energii i również mniejszą konkurencyjność polskiego przemysłu” – tłumaczy Rafał Zasuń. Ekspert rynku energetycznego jest przekonany, że na marcowym szczycie klimatycznym polski rząd będzie przeciwko temu celowi. Jak dodaje problem jest w tym, że do tej pory Polsce nie udało się pozyskać żadnych sojuszników w tej kwestii. – See more at: http://external.polskieradio.pl/8/84/Artykul/159589,Unijny-pakiet-klimatycznoenergetyczny#sthash.PFzWXtH6.dpuf

Redukcja o 40 procent emisji dwutlenku węgla jest niebezpieczna dla polskiej gospodarki – uważa Rafał Zasuń z portalu WysokieNapiecie.pl. Taki zapis znalazł się w pakiecie klimatyczno-energetycznym do 2030 roku, opublikowanym przez Komisję Europejską. „To cel niebezpieczny dla polskiej gospodarki, która jest silnie uzależniona od węgla. Oczywiście Polska ma ogromny potencjał redukcji CO2, ale problem polega na tym, że narzędzia, którymi obecnie dysponuje Komisja Europejska czyli system handlu emisjami, będą powodowały podwyżkę cen energii i również mniejszą konkurencyjność polskiego przemysłu” – tłumaczy Rafał Zasuń. Ekspert rynku energetycznego jest przekonany, że na marcowym szczycie klimatycznym polski rząd będzie przeciwko temu celowi. Jak dodaje problem jest w tym, że do tej pory Polsce nie udało się pozyskać żadnych sojuszników w tej kwestii.

Przeczytaj cały artykuł w serwisie Polskiego Radia

Rząd przyjął we wtorek 28 stycznia Program Polskiej Energetyki Jądrowej. Pytanie, czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji tego co przyjął.

Technologie wspiera:

Kiedy w Polsce toczą się spory o kształt przepisów dla branży łupkowej, na świecie trwa wyścig o to, kto powtórzy amerykańską łupkową rewolucję.