Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Ceny referencyjne dla OZE na 2020: sporo zmian

Ceny referencyjne dla OZE na 2020: sporo zmian

Ministerstwo Klimatu opublikowało rozporządzenie ws. cen referencyjnych dla odnawialnych źródeł energii (OZE) obowiązujących w 2020 roku. Dzięki niemu będzie możliwe m.in. ogłoszenie aukcji OZE. W aż 11 przypadkach ceny będą wyższe, a w trzech niższe rok do roku. W Obserwatorze Legislacji Energetycznej w tabelach i na wykresach zestawiliśmy wszystkie ceny i podsumowaliśmy zmiany.
referencyjne-2020

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Transport jest w Unii Europejskiej tym sektorem, który emituje więcej gazów cieplarnianych niż przemysł. W dodatku drogowcy nie są objęci systemem handlu prawami do emisji CO2 i co roku emisje z transportu rosną. Ich zmniejszenie będzie bardzo trudne. Kto poniesie koszty ochrony klimatu i czy zapłacą za to kierowcy? Eksperci są podzieleni.
stacja paliw lotos benzyna ropa
Kapitalizacja polskiego lidera rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych zbliża się do 1 mld zł. Columbus Energy jest wart na giełdzie już niemal połowę tego co Tauron, jeden z największych państwowych koncernów energetycznych. Jak do tego doszło i jakie plany ma jej największy udziałowiec?
columbus energy