Menu
Patronat honorowy Patronage

Rekompensaty za prąd w 2020 roku – najważniejsze postanowienia projektu ustawy

Ministerstwo Aktywów Państwowych przekazało do konsultacji publicznych projekt ustawy o rekompensatach dla gospodarstw domowych za wyższe ceny energii elektrycznej w 2020 r. Dla odbiorcy głównym elementem mechanizmu jest specjalna deklaracja, którą dostaną od swojego sprzedawcy prądu.
businessman hand holding light bulb. idea concept with innovation and inspiration

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Właściciele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych będą mogli skorzystać z wyższej premii termomodernizacyjnej. Uproszczono procedury i dodano możliwość podniesienia premii za montaż OZE o mocy już od 1 kW. Premia może być interesującym wsparciem dla osób, które nie korzystają z zatkanego wnioskami programu "Czyste Powietrze" czy dedykowanego fotowoltaice programu "Mój Prąd".

Partnerzy portalu

Wypowiedź Bartłomieja Derkigo dla portalu Oko.press na temat kolejnej podwyżki płac dla górników

Partnerzy portalu

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl w audycji "Za, a nawet przeciw" rozmawiał z Kubą Strzyczkowskim o tym czy jest możliwe ograniczenie importu węgla i jakie to mogłoby mieć skutki dla polskiej gospodarki

Partnerzy portalu

Dziesięciu największych operatorów stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce na początku 2020 roku udostępniało kierowcom 1090 punktów ładowania „elektryków”. Do końca roku chcą mieć o niemal 1,7 tysiąca więcej – wynika z rankingu przygotowanego przez WysokieNapiecie.pl.
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu