Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Polski offshore
  6. >
  7. Ustawa o offshore. Jaka będzie praktyka zapewnienia tzw. wkładu lokalnego?

Ustawa o offshore. Jaka będzie praktyka zapewnienia tzw. wkładu lokalnego?

Projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych przewiduje wymóg przedstawiania informacji o udziale tzw. local content. Z tej perspektywy projekt jest zgodny z prawem unijnym. Jeżeli projekt zostanie uchwalony i wejdzie w życie Komisja Europejska będzie przyglądać się również praktyce stosowania tego prawa.
offshore plywak

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Za rok możemy mieć pierwszą stację wodorową w Polsce, a nawet ich kilka. Są też miasta, które mówią o planach zakupu floty autobusów napędzanych ogniwami wodorowymi. Tymczasem brakuje regulacji dotyczących wodoru, który nie jest nawet paliwem w Polsce, nie ma normy i nie może być sprzedawany na stacjach.
tankowanie ladowanie wodoru h2
Technologie wspiera:
Wagony niepotrzebnego węgla dzień i noc wypełniają centralny magazyn węgla w Wielkopolsce, a w całym kraju zwały „czarnego złota” przekraczają już 14,5 mln ton. To wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich elektrowni przez pół roku. Tymczasem spółki energetyczne odpisują 0,5 mld zł straty Polskiej Grupy Górniczej i nie mają już gdzie upchnąć niepotrzebnego paliwa.
centralny magazyn wegla 02 2020
Cele unijnej polityki klimatycznej oraz interes finansowy wpływają na decyzje spółek z sektora transportu kolejowego o przechodzeniu na zieloną energię. W najbliższych latach energia elektryczna w polskich sieciach trakcyjnych będzie w istotnej części pochodziła z odnawialnych źródeł energii. W jaki sposób branża kolejowa już dziś może optymalizować koszty zakupu energii dzięki OZE?
transport oze pociag solar
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!