Menu
Patronat honorowy Patronage

Blisko 2 mln odsłon WysokieNapiecie.pl w styczniu

Portal WysokieNapiecie.pl w styczniu 2020 roku odnotował 348 tys. unikalnych użytkowników i ponad 1,9 mln odsłon. Znacznie wzrosła także liczba subskrybentów newslettera i systemu notyfikacji artykułów. Nasze informacje szeroko cytowały największe redakcje motoryzacyjne i gospodarcze.

WysokieNapiecie.pl kontynuuje dynamiczny wzrost liczby czytelników i odsłon artykułów. W styczniu 2020 roku liczba unikalnych użytkowników portalu osiągnęła blisko 348 tysięcy, a liczba odsłon przekroczyła 1,9 mln.

Te wyniki utrwaliły naszą pozycję najczęściej czytanego serwisu poświęconego energetyce w Polsce. Dla porównania liczba czytelników WysokieNapiecie.pl była ponad 2,5 razy wyższa niż rekordowa liczba czytelników najstarszego serwisu poświęconego energetyce – cire.pl (ostatnie dane serwis podaje za 2017 rok).

Wciąż dynamicznie rośnie także liczba osób korzystających z bieżących powiadomień o najnowszych artykułach. Z systemu notyfikacji typu „push” korzysta już ponad 46 tysięcy naszych czytelników, a z newslettera przeszło 12 tysięcy osób. Liczba użytkowników Facebooka śledzących nasz profil przekroczyła w styczniu 31 tysięcy.

W minionym miesiącu redakcje największych serwisów gospodarczych i motoryzacyjnych, m.in. Auto Świat, Interia, Wprost, Gazeta, Auto Motor Sport, Autokult Wirtualnej Polski, Autogaleria i Rzeczpospolita cytowały nasze informacje nt. rozważanego przez rząd obniżenia o połowę dopłat do zakupu nowych samochodów elektrycznych.

Nasi dziennikarze wielokrotnie wypowiadali się także na łamach m.in. Faktu, Wyborczej czy antenie TOK FM nt. kosztów ładowania samochodów elektrycznych i rekordowego importu energii elektrycznej do Polski, a także kondycji polskiego górnictwa węgla kamiennego.

Partnerzy portalu

Wyłącznie szybkie i ultraszybkie ładowarki, kawiarnia z ekranami pokazującymi poziom naładowania baterii, nowoczesny wystrój i sala VIP wyłącznie dla kierowców aut elektrycznych, a w przyszłości też wodorowych – tak będą wyglądać stacje ładowania e-samochodów budowane przez polską Ekoenergetykę. Pierwsza z nich ruszyła w Zielonej Górze.

Partnerzy portalu

Rodziny korzystające z rekompensat za podwyżki cen energii elektrycznej mają dostać średnio ok. 100 zł zapomogi za 2020 rok. Koszty stworzenia systemu informatycznego i obsługi tych klientów będą jednak kosztować blisko 300 mln zł. W Polsce od lat istnieje już mechanizm dopłat do rachunków za prąd, który można wykorzystać za darmo, ale rząd nawet o nim nie wspomniał.

Partnerzy portalu

Produkcja energii z węgla w ubiegłym roku zmalała w Unii Europejskiej o ponad jedną piątą. Udział odnawialnych źródeł energii rośnie, mocno trzyma się gaz. W Polsce najbardziej widoczny był spadek wykorzystania węgla brunatnego. Drogie prawa do emisji dwutlenku węgla to tylko jedna z przyczyn zmian.
Klimat wspiera:
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe szukają możliwości obniżenia rachunków za prąd i ciepło. Od kilku lat realną opcją na obniżenie kosztów energii stała się fotowoltaika. Inwestycje powstają dzięki dotacjom. Czy korzystanie z energii słonecznej spółdzielniom się opłaca?

Partnerzy portalu