Rynek mocy wróci na agendę po wakacjach
Posłowie wrócą do prac nad rządowym projektem ustawy o rynku mocy po wakacjach parlamentarnych. Również w Brukseli od września ruszą dalsze prace nad mechanizmami ograniczającymi dostęp źródeł węglowych do mechanizmów wsparcia.
Rada Ministrów przyjęła w ubiegłym tygodniu projekt ustawy
Zasilanie domu wyłącznie energią słoneczną i geotermalną jest możliwe. Udowadniają to Szwajcarzy, którzy od roku mieszkają w pierwszym takim wielorodzinnym budynku na świecie. Wykorzystane w nim technologie współtworzą naukowcy i informatycy z Krakowa.
Zgodnie z przewidywaniami Obserwatora Legislacji Energetycznej szybka poselska nowelizacja ustawy o OZE zostanie uchwalona przez Sejm już dzisiaj. Wszystko wskazuje na to, że Senat przyjmie tzw. Lex Energa bez zmian i skieruje do podpisu Prezydenta już 28 lipca. W trakcie drugiego czytania pośpiech w pracach nad ustawą uzasadnił wiceminister energii Andrzej Piotrowski.