Komunikat Gaz-System w sprawie wstrzymania odbioru surowca z gazociągu jamalskiego

Komunikat Gaz-System w sprawie wstrzymania odbioru surowca z gazociągu jamalskiego

 

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System informuje, że w związku ze złą jakością gazu ziemnego, nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na gazociągu jamalskim.

Obecnie gaz nie spełnia parametrów jakościowych określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Systemu Przesyłowego (IRiESP). Gaz-System wstrzymał odbiór gazu w punkcie PWP od 21 czerwca 2017 r. od godz. 6.00. Ograniczenie zdolności przesyłowej w punkcie PWP planowane jest do 23 czerwca 2017 r. do godziny 6.00. W przypadku zmiany tego terminu Gaz-System będzie aktualizował  Pilne Komunikaty Rynkowe w tej sprawie.

Za prawidłowe parametry jakościowe gazu odpowiada dostawca wprowadzający gaz do krajowego systemu przesyłowego.

Wstrzymanie odbioru gazu w PWP nie  ma wpływu na zbilansowanie i bezpieczeństwo pracy systemu przesyłowego zarządzanego przez Gaz-System.

Klienci przesyłający gaz przez punkt PWP, w tym między innymi korzystający z usługi wirtualnego rewersu w Mallnow, zostali powiadomieni o ograniczeniu zdolności przesyłowej.

Aktualne informacje o ograniczeniach w punkcie  PWP są na bieżąco aktualizowane na stronie www.gaz-system.pl w zakładce REMIT Pilne Komunikaty Rynkowe.

Zobacz także...

Komentarze

0 odpowiedzi na “Komunikat Gaz-System w sprawie wstrzymania odbioru surowca z gazociągu jamalskiego”

  1. Na niebranżowych portalach dywagują, czy to nie celowe działanie Rosjan – niby Niemcy mają instalacje do oczyszczania takiego gazu a dla nas jest bezużyteczny. Czy ktoś to może potwierdzić?

  2. To przejrzysty komunikat od Gazpromu do Polski: rozpocznijcie rozmowy w sprawie dostaw gazu po 2022 roku, bo inaczej zostaniecie bez dostaw gazu z Rosji. Po 2022 roku będzie funkcjonawał Nord Steam II czyli + 55 mld m 3 gazu przez Bałtyk do Europy w tej sytuacji Rosja zamknie tranzyt przez Ukrainę i może zamknąć rurociąg jamalski jesli Polska nie zdeklaruje się na odbiór jakichs 10 – 12 mld m3 tą drogą. PROSTE JAK DRUT tylko dlaczego Naimski rżnie głupa ??? Bez gazu z Rosji nie pociągniemy, chyba, że PGNIGe zafunduje nam gaz o 50 % droższy niż teraz.

  3. Dlaczego raporty URE oraz UOKiK dot. nowelizacji ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego nie są dostępne dla uczestników rynku oraz zainteresowanych? Wiadomo tylko, że są one krytyczne w zakresie wzrostu cen.
    Najpierw nie ma konsultacji w kwestii nowego projektu ustawy, a teraz rząd nie publikuje niewygodnych dokumentów.
    Cała niejasność procesu legislacyjnego budzi wielki niepokój. O co tu chodzi? Czy redakcja może zbadać sprawę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Patronat honorowy

Nasi partnerzy

PGEPG SilesiaPSE

Zamów Obserwator Legislacji Energetycznej

W przypadku problemów z serwisem transakcyjnym prosimy o kontakt mailowy: marketing@wysokienapiecie.pl