Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd nie przyjął Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju

Spór między Ministerstwem Rozwoju a resortem środowiska o zapisy na temat elektrowni atomowej i morskich farm wiatrowych pozostaje nierozstrzygnięty

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl mówił na antenie radia TOK FM o finansowaniu programu energetyki nuklearnej w Polsce.

Czy w przyjmowanej dziś przez rząd Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju znajdzie się zapis o elektrowni atomowej? I w jakim kształcie?

Technologie wspiera:

Polskie rodziny wydają na energię i paliwa 100 mld zł rocznie. Z tego niemal połowę na energię zużywaną w domu lub mieszkaniu. Słabo orientują się jednak za co dokładnie płacą i jak ograniczyć te wydatki. W większości są „analfabetami energetycznymi”, a rządowi nie śpieszy się, by to zmienić ─ wynika z raportu poświęconego konsumentom na rynku energii.

Bartłomiej Derski mówił w rozmowie publikowanej m.in. przez Wirtualną Polskę i Polskie Radio o bardzo niskich cenach energii elektrycznej na warszawskiej Towarowej Giełdzie Energii w stosunku do rynków w innych krajach Europy oraz o przyczynach takiej sytuacji.