Menu
Patronat honorowy Patronage

Nowy system zielonych inwestycji

Pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie rodzajów programów i projektów przeznaczonych do realizacji w ramach Krajowego systemu zielonych inwestycji. Przeniesiono w nim wspieranie odnawialnych źródeł energii do wyłącznych kompetencji Ministerstwa Energii. Zmian jest jednak więcej.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

„Zamrożenie cen prądu” miało pomóc przemysłowi zachować rentowność, a spółkom energetycznym utrzymać klientów. Jednak chaos prawny i niepewność co do cen skłaniają coraz więcej odbiorców do inwestowania we własną produkcję. Firmy energetyczne tracą rynek i pieniądze.

Partnerzy portalu

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl tłumaczy słuchaczom Polskiego Radia, że przy skorzystaniu z dofinansowania i odpowiednio dobranym kredycie, inwestycja w panele słoneczne na dachu może zacząć przynosić oszczędności w domowym budżecie już od chwili montażu instalacji.

Partnerzy portalu

O pozwolenie na stawianie elektrowni w polskiej strefie Morza Bałtyckiego starają się nowi inwestorzy - zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy. Do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wpłynęły 24 wnioski - wynika z informacji uzyskanych przez portal WysokieNapiecie.pl. Wydanie decyzji lokalizacyjnych nie będzie jednak proste.

Partnerzy portalu