Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Biznes Alert

Biznes Alert

O potrzebie podjęcia decyzji ws. wsparcia inwestycji w elektrownie jądrową przez rząd wypowiada się dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.

O potrzebie podjęcia decyzji ws. wsparcia inwestycji w elektrownie jądrową przez rząd wypowiada się dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.

Warunek zawieszenia podpisania porozumienia między Eneą, Tauronem, KGHM i Polską Grupą Energetyczną o stworzeniu konsorcjum PGE EJ1 wysunięty przez tę ostatnią może być interpretowany jako próba zmitygowania rządu do szybszego przyjęcia programu polskiej energetyki jądrowej. Określa on, że umowa będzie obowiązywać o ile rząd przyjmie program do końca roku.

Oczywiście tę umowę będzie można dowolnie przedłużać, jeśli do końca roku rząd nie przyjmie Polskiego Programu Jądrowego. Jednak PGE znajduje się w pewnym zawieszeniu. Patrzy na program jądrowy jako zlecenie rządu. Premier ogłosił w swoim expose niemal pięć lat temu, że chce atomu. Jednak do dzisiaj nie przygotował jej odpowiednich warunków. Spółka chciałaby wiedzieć na czym stoi – mówi red. Derski.

Przeczytaj całą wypowiedź

Barack Obama deklaruje zaangażowanie USA w walkę ze zmianami klimatu i zapowiada amerykańskie przywództwo na świecie w tej dziedzinie. Ile w tym  realnej polityki, a ile politycznych obietnic?

prezes PGE Krzysztof Kilian i Joanna Strzelec – Łobodzińska podpisują kontrakt w Opolu pod gospodarskim okiem Donalda TuskaJoanna Strzelec-Łobodzińska ustąpiła z fotela szefa Kompanii Węglowej."Największa firma górnicza w Europie" wpada w coraz większy dołek.

prezes PGE Krzysztof Kilian i Joanna Strzelec – Łobodzińska podpisują kontrakt w Opolu pod gospodarskim okiem Donalda Tuska

Ministerstwu Gospodarki udało się pogodzić niespecjalnie się lubiące środowiska przedsiębiorców produkujących zieloną energię. Wszyscy narzekają na nowe propozycje wspierania tego biznesu

polanieczielonyblok
Zielone technologie rozwijają: