Menu
Patronat honorowy Patronage

Kamiński, Fiedler, Derski i Gać: 60 tys. km autami elektrycznymi

Portal WysokieNapiecie.pl i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zapraszają na prezentację czterech najdłuższych wypraw Polaków autami w 100 proc. elektrycznymi, jakie miały miejsce w 2018 roku. O doświadczeniach z podróży po trzech kontynentach podczas kongresu MOVE w Poznaniu opowiedzą Marek Kamiński, Arkady Fiedler, Bartłomiej Derski i Tomasz Gać.

Jak podróżuje się autami elektrycznymi na ekstremalnie długich trasach? Jak e-samochody radziły sobie na bezdrożach Afryki, azjatyckich stepach, arktycznych szutrach i bałkańskich serpentynach? Jaki stosunek do elektromobilności mają mieszkańcy 39 państw świata, przez które przejeżdżali Kamiński, Fiedler, Derski i Gać? Czy przez 60 tys. km, jakie łącznie przejechali, komuś zabrakło energii w akumulatorach? Jak wygląda infrastruktura ładowania i zachęty do zamiany aut na elektryczne na trzech różnych kontynentach? Jakie najdłuższe odcinki udało im się przejechać na jednym ładowaniu i w ciągu jednego dnia? Jakie zużycie energii miały prowadzone przez nich samochody?

Na te i wiele innych pytań, w dyskusji moderowanej przez dziennikarkę portalu WysokieNapiecie.pl, Agatę Rzędowską, podróżnicy opowiedzą już w piątek, 29 marca, na kongresie Move towarzyszącym Poznań Motor Show.

Zobacz także relację z podróży na koniec Europy załogi WysokieNapiecie.pl.

Zapraszamy

Więcej szczegółów i bilety na: www.KongresMove.pl

Targi Poznań Motor Show: www.motorshow.pl

Partnerzy portalu

Gazeta powołuje się i cytuje artykuł dziennikarki WysokieNapiecie.pl na temat projektu ustawy w nowych oznaczeniach informujących o klasie energooszczędności urządzeń, co ma dostosować je do wymogów unijnych.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Czy Chińczycy nauczyli się już robić samochody i mają co zaoferować Europejczykom? Portal WysokieNapiecie.pl sprawdził jak prowadzą się i ile kosztują w 100% elektryczne ZD D2S, które można od miesiąca wynająć na ulicach Krakowa za kilka złotych.

Partnerzy portalu

Dziennikarka portalu WysokieNapiecie.pl tłumaczyła słuchaczom radia TOK FM kiedy, jak i dlaczego zmienią się etykiety energetyczne, którymi oznaczany jest sprzęt AGD.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu