Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Ministerstwo Energii sonduje chętnych na aukcję OZE w 2017 r.

Ministerstwo Energii sonduje chętnych na aukcję OZE w 2017 r.

Ministerstwo Energii rozpoczęło sondowanie zainteresowania aukcją dla źródeł odnawialnych, planowaną na rok 2017 r. W piśmie, skierowanym do części organizacji branżowych, Departament Energii Odnawialnej ME prosi o przekazanie przez zainteresowanych informacji na temat technologii, liczby projektów i ich mocy zainstalowanej.

Dotyczy: aukcja OZE w 2017 r.
Tytuł: projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii z odnawialnych źródeł     energii, która może być sprzedana w drodze aukcji w 2017 r.
Etap: Departament Energii Odnawialnej ME, ocena zainteresowania
Następny etap: projekt rozporządzenia

{loadmodule mod_email}

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Duży udział kosztów energii w kosztach funkcjonowania małych i średnich firm, zwłaszcza w sektorze usług, powinien skłaniać przedsiębiorców do szukania sposobów na podniesienie efektywności energetycznej. NAPE i Konfederacja Lewiatan podpowiadają rozwiązanie.

energy checkup oszcz
Rynek energii rozwija:

Górny limit wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa ma wynosić 7 mld zł - zakłada uchwalona w środę przez Sejm nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. O tym, na co zostanie przeznaczona ta kwota mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Zasuń.

Brytyjski rząd dał zielone światło budowie elektrowni jądrowej Hinkley Point C.  Jednocześnie zapowiedział, że uchwali regulacje, dające mu decydujący głos w kwestii struktury własnościowej infrastruktury krytycznej, w tym elektrowni atomowych.

nuclear under construction
Technologie wspiera:

Czy kontrolowane przez Skarb Państwa wielkie energetyczne spółki mogą stać się źródłem jakiś innowacji? To jedno z pytań, któe stały się osią dyskusji o innowacjach w energetyce podczas panelu zorganizowanego przez portal WysokieNapiecie.pl na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

krynica2016panel
Rynek energii rozwija: