Menu
Patronat honorowy Patronage

Kapitał PGE podniesiony, ale tylko o 467,4 mln zł

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE zdecydowało o podwyższeniu kapitału spółki o 467,4 mln zł, poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji o 25 groszy, do 10,25 zł. Projekty uchwał zakładały,  że wartość nominalna akcji wzrośnie do 13 zł.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Zarząd spółki przyjął nową strategię do 2025 roku, w której stawia na ustabilizowanie sytuacji finansowej, racjonalizację planu inwestycyjnego i wdrożenie nowych modeli biznesowych. Strategia potwierdza to, o czym mówi się coraz częściej: kluczowym aktywem polskiej energetyki są jej klienci.

Jak zbudować nową gospodarkę opartą o usługi energetyczne – zastanawiają się Leszek Jesień i Michał Kurtyka, autorzy książki „New electricity and new cars”. The future of the European energy doctrine”.

Polska powinna stawiać na źródła energii inne niż węgiel i ropa naftowa. Najwięcej zyskiwać mają źródła odnawialne i atom. To jednak na razie nie faktyczne plany naszego kraju, a wyniki sondażu przeprowadzonego przez portal WysokieNapiecie.pl. Respondenci zdają sobie również sprawę, że zmiany będą następować wolniej od oczekiwań.

Albo rząd zmusi górnicze związki do zgody na zamykanie kopalń, albo związkowcy wysadzą cały plan w powietrze. Rząd ma na razie niezłą taktykę, tylko gdzieś zgubił strategię