Menu
Patronat honorowy Patronage

Kapitał PGE podniesiony, ale tylko o 467,4 mln zł

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE zdecydowało o podwyższeniu kapitału spółki o 467,4 mln zł, poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji o 25 groszy, do 10,25 zł. Projekty uchwał zakładały,  że wartość nominalna akcji wzrośnie do 13 zł.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Zarząd spółki przyjął nową strategię do 2025 roku, w której stawia na ustabilizowanie sytuacji finansowej, racjonalizację planu inwestycyjnego i wdrożenie nowych modeli biznesowych. Strategia potwierdza to, o czym mówi się coraz częściej: kluczowym aktywem polskiej energetyki są jej klienci.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Jak zbudować nową gospodarkę opartą o usługi energetyczne – zastanawiają się Leszek Jesień i Michał Kurtyka, autorzy książki „New electricity and new cars”. The future of the European energy doctrine”.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Polska powinna stawiać na źródła energii inne niż węgiel i ropa naftowa. Najwięcej zyskiwać mają źródła odnawialne i atom. To jednak na razie nie faktyczne plany naszego kraju, a wyniki sondażu przeprowadzonego przez portal WysokieNapiecie.pl. Respondenci zdają sobie również sprawę, że zmiany będą następować wolniej od oczekiwań.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Albo rząd zmusi górnicze związki do zgody na zamykanie kopalń, albo związkowcy wysadzą cały plan w powietrze. Rząd ma na razie niezłą taktykę, tylko gdzieś zgubił strategię

Partnerzy portalu