Menu
Patronat honorowy Patronage

Baltic Business Forum,14-16.09.2016,Świnoujście

 

 

Baltic Business Forum 2016

Kiedy firma jest gotowa do ekspansji na rynki zagraniczne? Czy można prowadzić biznes bez kapitału? Jak poszukiwać i zatrudniać w Polsce pracowników z zagranicy? Zapraszamy na Baltic Business Forum 2016 – Świnoujście, 14-16 września 2016 r.

Wielu polskich przedsiębiorców może zwiększyć swoje dochody, rozszerzając działalność na rynki zagraniczne. Niewielu ma jednak tę świadomość i wie, jak tego dokonać. Dostrzegli to organizatorzy Baltic Business Forum (BBF). – Małych i średnich firm nie stać na sfinansowanie analiz zagranicznych rynków. zorganizowanie dalekich wizyt studyjnych czy przestudiowanie prawnych zasad prowadzenia działalności w danym państwie – mówi Jacek Piechota, były minister gospodarki, pomysłodawca BBF. – Dlatego o szansach i możliwościach, ale i zagrożeniach w ekspansji na obce rynki mówimy na naszym forum. Już nie trzeba odbywać kosztownych wyjazdów do Gruzji czy Kazachstanu, wystarczy przyjechać do Świnoujścia – zachęca.

Gruzja była gościem honorowym BBF w ubiegłym roku. W tym w roli tej wystąpi Turcja, którą w Świnoujściu reprezentować będą przedstawiciele administracji rządowej, związki branżowe, przedsiębiorcy i inwestorzy. – Z niemal 75 mln mieszkańcami Turcja jest jednym z najbardziej chłonnych rynków zbytu Europy i Azji. Dlatego chcemy odkryć ją przed polskim biznesem, zwłaszcza małymi i średnimi podmiotami – tłumaczy Jacek Piechota. Na forum zaprezentowany zostanie wielki program infrastrukturalny realizowany na obchody 100-lecia powstania Republiki Tureckiej, który obejmuje budowę m.in. linii kolejowej wysokich prędkości, olbrzymiego lotniska dla Turkish Airlines oraz Kanału Stambulskiego. W tych, ale i wielu innych projektach inżynieryjnych, wydobywczych czy energetycznych z sukcesami uczestniczyć mogą także polskie firmy, co udowadniają Rafako czy Kopex. Na tureckim rynku obecni są też inni polscy czempioni: Asseco, Solaris, Selena, Mokate, Maspex Wadowice, Ursus czy Grupa Azoty. Menedżerowie, którzy zdobyli już doświadczenie w pracy w Azji Mniejszej, podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami z gośćmi BBF.

W programie tegorocznego forum zaplanowano też sesje o energetyce, transporcie morskim, przemyśle wydobywczym czy rynkach kapitałowych. Specjalną ścieżkę tematyczną przygotowano z myślą o samorządowcach. Zaprezentowane zostaną więc dobre praktyki w dziedzinie projektów publiczno-prywatnych oraz źródła ich finansowania w nowej unijnej perspektywie budżetowej. – Na przykładach z Francji, Niemiec, Skandynawii, ale i Polski pokażemy też, jak usprawniać działanie samorządów przy wykorzystaniu nowych technologii. Zajmiemy się inteligentnymi systemami zrządzania, e-administracją oraz e-edukacją, ale i związanymi z tym cyberzagrożeniami – mówi Piechota. Przedstawiciele największych firm świadczących usługi dla biznesu podpowiedzą ponadto samorządowcom, jak przygotować ofertę dla inwestorów z tego sektora gospodarki.

W ramach każdej z kilkunastu zaplanowanych sesji zaprezentowanych zostanie kilka studiów przypadków. Wymiana doświadczeń jest bowiem istotnym elementem świnoujskiego forum. – Wychodzimy z założenia, że praktyka najlepiej weryfikuje teorię. Dlatego odsłonimy anatomię projektów, które odniosły sukces, ale i tych zakończonych porażką. Korzystając z bogatych doświadczeń naszych partnerów, podpowiadamy jak działać skutecznie – wyjaśnia Jacek Piechota.

Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu w dn. 14-16 września 2016 r.

Już dziś można zgłosić swój udział w imprezie wypełniając formularz na stronie www.balticbusinessforum.eu.

Opłata rejestracyjna wynosi 200 zł netto i zawiera udział we wszystkich sesjach i panelach, materiały konferencyjne, lunche i przerwy kawowe.

Paneliści wybranych sesji Baltic Business Forum 2016

Doświadczeni menedżerowie, politycy i samorządowcy, naukowcy i eksperci – przedstawiamy listę panelistów, którzy przyjęli zaproszenie do wybranych sesji Baltic Business Forum 2016. Impreza odbędzie się w dn. 14-16 września 2016 r. w Świnoujściu.  

Sesja plenarna
Polskie i tureckie firmy na rynkach zagranicznych – kierunki i modele rozwoju eksportu
14.09.2016 r., środa, godz. 12:00-13:30

Moderator:
Jacek Piechota, Minister Gospodarki w l. 2001-2013, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód, pomysłodawca Baltic Business Forum

Paneliści:
Prof. Michał Kleiber, Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej Baltic Business Forum
Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju
Burak Pehlivan, Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ukrainy i Turcji
Piotr Stolarczyk, Wiceprezes Zarządu Korporacja Ubezpieczeniowa Kredytów Eksportowych SA
Przedstawiciele DEiK (Foreign Economic Relations Board – Turkey) oraz TOBB (The Union of Chambers and Commodity Exchanges of Turkey)

Po sesji plenarnej uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy:
Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ukrainy i Turcji
Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą
Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą

Sesja I
INWESTYCJE: Biznes w Turcji – doświadczenia polskich menedżerów i przedsiębiorców
14.09.2016 r., środa, godz. 14:00-15:30

Paneliści:
Wojciech Brzuska, General Manager and Executive Board Member, Ekol Europe sp. z o.o.
Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych Rafako SA
Jakub Malý, Prezes Zarządu X-Trade Brokers SA
Dariusz Oleszczuk, Senior Partner Dentons Europe, Przewodniczący Polsko-Tureckiej Rady Biznesu
Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu Vokswagen Bank Polska SA

Szczegóły na www.balticbusinessforum.eu

 

 

Partnerzy portalu

Polska powinna stawiać na źródła energii inne niż węgiel i ropa naftowa. Najwięcej zyskiwać mają źródła odnawialne i atom. To jednak na razie nie faktyczne plany naszego kraju, a wyniki sondażu przeprowadzonego przez portal WysokieNapiecie.pl. Respondenci zdają sobie również sprawę, że zmiany będą następować wolniej od oczekiwań.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Albo rząd zmusi górnicze związki do zgody na zamykanie kopalń, albo związkowcy wysadzą cały plan w powietrze. Rząd ma na razie niezłą taktykę, tylko gdzieś zgubił strategię

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Po namowach Komisji Europejskiej operatorzy systemów gazowych Polski i Czech mają w końcu sfinalizować‡ umowę™o budowie nowego interkonektora, nazywanego Stork II.  Rura ta, choć ewidentnie korzystna dla odbiorców gazu w obu krajach, wzbudzała do ostatniej chwili różnego rodzaju obiekcje.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu