Menu
Patronat honorowy Patronage

Zapowiedź – XXVI Forum Ekonomiczne,6-8.09.2016,Krynica Zdrój

 

 

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?” 

Rozwiązanie aktualnych wyzwań dla gospodarki światowej, przyszłość strefy euro, polityka energetyczna państw Europy Środkowej, znaczenie wizerunku kraju dla jego rozwoju ekonomicznego, przyszłość firm państwowych w gospodarce rynkowej, skuteczność różnych modeli zarządzania, a także wpływ nowych technologii na świat biznesu – te oraz inne zagadnienia zostaną poruszone podczas kilkudziesięciu paneli dyskusyjnych oraz debat w ramach ścieżek gospodarczych XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (6-8 września).  Temat przewodni tegorocznych obrad „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”.

Od prawie ćwierćwiecza na Forum do Krynicy przyjeżdżają prezydenci oraz premierzy, ministrowie resortów gospodarczych i urzędnicy państwowi, liderzy najważniejszych instytucji oraz organizacji międzynarodowych, prezesi największych firm i biznesmeni, ekonomiści, eksperci, analitycy rynku oraz naukowcy. 

Obecność na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój na stałe wpisała się w kalendarz aktywności Filipa Thona, Prezesa Zarządu RWE Polska – „Już po raz 11 będziemy Partnerem tego prestiżowego wydarzenia. Ten rok jest dla RWE wyjątkowy ponieważ po raz pierwszy będziemy mieli okazję do uczestniczenia w tak dużym wydarzeniu w nowej odsłonie i pod  nową nazwą – innogy. Rynek energetyczny przyszłości będzie zrównoważony, zdecentralizowany i cyfrowy – dokładnie taka jest nasza nowa marka. Mamy nadzieję, że zostanie ona ciepło przyjęta.”

Tematy gospodarcze nad którymi pochylą się uczestnicy XXVI Forum w Krynicy jak najbardziej odzwierciedlają aktualną sytuację ekonomiczną w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej oraz na świecie.

Fundamenty systemu finansowego – zaufanie, uczciwość, bezpieczeństwo oraz wysoka jakość – zostały naruszone w ostatniej dekadzie, co poskutkowało większym uregulowaniem sektora finansowego. Wyłaniają się nowe instytucje finansowe odzwierciedlające zmiany w krajobrazie geopolitycznym i ekonomicznym, rzucające wyzwanie nie tylko całemu europejsko – amerykańsko centrycznemu systemowi bankowemu, ale również dolarowi amerykańskiemu jako globalnej walucie rezerwowej. Jak będzie kształtował się nowy system finansowy na świecie? Jak powinny przygotowywać się przedsiębiorstwa i inwestorzy na ten nowy porządek?  Odpowiedzi na te pytania będą szukali gości panelu „Nowy porządek finansowy świata. Jak to wpłynie na bezpieczne pozyskiwanie finansowania na biznes i inwestycje?”, gośćmi którego będą m.in. Książę Michael von Liechtenstein, Prezes Geopolitical Intelligence Services AG, Liechtenstein, Enrico Colombatto, Profesor Ekonomii, Uniwersytet w Turynie, Włochy oraz Wojciech Surmacz, Redaktor Naczelny Gazety Bankowej, Polska. 

Kontakt: Martyna Lewandowska, tel. 22 583-11-38, [email protected]

W Katowickim Holdingu Węglowym zabrakło już pieniędzy na wypłaty, sytuację uratowała właśnie spółka Węglokoks, której właścicielem jest Skarb Państwa. Dała sto milionów złotych, jako przedpłatę na dostawy węgla. - mówi Justyna Piszczatowska z portalu WysokieNapiecie.pl