Menu
Patronat honorowy Patronage

Forsal.pl

Bartłomiej Derski o sposobach na finansowanie budowy elektrowni jądrowych w depeszy IAR, przytaczanej przez portal Forsal.pl

Bartłomiej Derski o sposobach na finansowanie budowy elektrowni jądrowych w depeszy IAR, przytaczanej przez portal Forsal.pl

Rząd musi zdecydować się na gwarancje finansowe, by budowa elektrowni atomowej w Polsce ruszyła – przekonuje Bartłomiej Derski, publicysta portalu wysokienapiecie.pl.

Bartłomiej Derski przypomina, że w Stanach Zjednoczonych, Francji oraz Finlandii gdzie teraz są budowane elektrownie jądrowe, inwestycje finansowo wspiera państwo. Zdaniem eksperta, jednym ze skutecznych sposobów takiego wsparcia jest zagwarantowanie stałej ceny energii elektrycznej wytwarzanej w przyszłej elektrowni atomowej. Jeśli cena prądu spadnie, inwestor otrzyma dodatek finansowy od odbiorców.

Przeczytaj cały artykuł

O niezbędnych gwarancjach dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce dla IAR mówi Bartłomiej Derski

Dlaczego przyszli emeryci z Australii mogą być udziałowcami ciepłowni w Poznaniu, a polskim emerytom rząd tego zabrania?

O problemach związanych z przechodzeniem z obecnego systemu wsparcia energetyki odnawialnej, opartego o zielone certyfikaty, do nowego - aukcyjnego - pisze w swojej analizie mec. Christian Schnell z kancelarii DMS Legal.