Menu
Patronat honorowy Patronage

Ministerstwo Energii pracuje nad strategią elektromobilności

Jeszcze w tym roku rząd chce przyjąć plan rozwoju transportu elektrycznego. Wstępne plany są bardzo ambitne, ale jak zwykle diabeł będzie tkwić w szczegółach.

Dotyczy: samochody elektryczne
Tytuł:  projekt założeń Planu rozwoju Elektromobilności w Polsce "Energia do przyszłości"
Etap: ministerstwo – przygotowanie
Następny etap: ministerstwokonsultacje

{loadmodule mod_email}

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Mija dokładnie rok od  przerw w dostawach prądu dla tysięcy polskich przedsiębiorstw. Czy nasza energetyka odrobiła gorzką lekcję?

Najważniejszy element wsparcia energetyki odnawialnej w Polsce jest już wyceniany na 50 zł/MWh – najtaniej w historii i już blisko najniższej wartości, jaką teoretycznie może osiągnąć.

W ostatnim półroczu elektrownie opalane węglem kamiennym produkowały znacznie więcej energii, niż w dwóch poprzednich latach. Przyczynił się do tego zbieg kilku okoliczności, które właśnie się kończą, a wraz z nimi lekka poprawa nastrojów górników.

- Polska i Niemcy nadal zamierzają na wielką skalę wykorzystywać węgiel kamienny i brunatny do celów energetycznych. Dlatego dyskusja o gazie ziemnym w tych krajach jest trudna – ocenia Oxford Institute for Energy Studies w publikacji skutkach ostatniego szczytu klimatycznego COP21.