Menu
Patronat honorowy Patronage

Prezydent podpisał ustawę antywiatrakową

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antywiatrakową. Nowe prawo wejdzie w życie 14 dni od ogłoszenia. Obowiązująca będzie sejmowa wersja regulacji, bo Senat – mimo prób – nie wprowadził do ustawy żadnych poprawek.Dotyczy: z lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)

Tytuł : ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Prezydent – podpisanie ustawy
Następny etap : wejście w życie

{loadmodule mod_email}

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Ceny energii elektrycznej na rynku spot podskoczyły 22 i 23 czerwca do wartości widzianych ostatnio w sierpniu 2015 roku. Margines bezpieczeństwa bardzo się skurczył, a największe upały dopiero przed nami. Czy system energetyczny sobie radzi?

Zapraszamy na debatę online na temat nowego modelu rynku energii i doświadczeń Brytyjczyków w jego transformacji. Obecność oficjalnie potwierdziła Monika Morawiecka, dyrektor zarządzająca obszarem strategii i współpracy międzynarodowej w PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bartłomiej Derki został laureatem konkursu na najlepszy materiał dziennikarski poświęcony energetyce wiatrowej w 2016 roku.

Magazyn "Polska i Świat" TVN24 kontynuuje temat portalu WysokieNapiecie.pl o miejscu energetyki słonecznej w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski w upalne letnie dni.