Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Polski Kongres Energii Odnawialnej 2013, Wrocław, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Katowice, Szczecin, Lublin, Płock

Polski Kongres Energii Odnawialnej 2013, Wrocław, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Katowice, Szczecin, Lublin, Płock

pkeo-2013

Polski Kongres Energii Odnawialnej 2013 – Energia Jutra to wydarzenie cykliczne, które składa się z dziesięciu konferencji, organizowanych w największych miastach Polski. Głównym celem, jaki przyświecał pomysłodawcom, było stworzenie platformy dla rynku odnawialnych źródeł energii, na której osoby związane z branżą – eksperci, naukowcy, politycy, przedsiębiorcy, inwestorzy polscy i zagraniczni – będą mogli wymienić swoje doświadczenia, podzielić się wiedzą, przekazać najnowsze informacje a przede wszystkim, zintegrować się we wspólnym lobbowaniu na rzecz rozwoju oze w Polsce.

Organizatorem konferencji jest Zielona Strona Mocy – spółka, która świadczy usługi z zakresu doradztwa strategicznego przy inwestycjach ekologicznych dla MŚP, dużych firm oraz jednostek rządowych i samorządowych. Współorganizatorem jest magazyn Ekologia i Rynek oraz spółka GremiMedia, wydawca m.in. dziennika Rzeczpospolita. Partnerem Kongresu jest Fundacja Polski Kongres Gospodarczy, która powstała przede wszystkim w celu popularyzacji nowych idei i rozwiązań w gospodarce.

Każda z dziesięciu konferencji będzie się składać z kilku prelekcji dotyczących poszczególnych dziedzin oze, m.in. fotowoltaiki, energii wiatrowej, wodnej, biomasy, biogazu. Zostaną poruszone takie kwestie jak: zmiany w ustawie o oze, mechanizmy finansowania inwestycji, aspekty formalno – prawne inwestowania w oze czy rozwój rynku na tle innych państw.

Dodatkowo, w programie znajdują się panele dyskusyjne o tematyce najbardziej aktualnych problemów w branży odnawialnych źródeł w Polsce w odniesieniu do sytuacji regionu, w którym odbywać się będzie spotkanie. Podsumowaniem pojedynczych konferencji będzie raport na temat kondycji oze w regionie, przygotowany przez analityków Fundacji Polski Kongres Gospodarczy.

Wydarzenie zaplanowane jest na 150 osób i skierowane do samorządów terytorialnych, polskich i zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców i osób fizycznych działających na rynku oze.

Cały cykl konferencji jest zaplanowany w taki sposób, aby uczestnicy mieli możliwość spotkania ekspertów z dziedziny oze, którzy zostali zaproszeni do Rady Programowej Kongresu, jak również objęli patronatem merytorycznym całe wydarzenie.

Pierwsza z konferencji Kongresu odbędzie się 29 sierpnia we Wrocławiu. Kolejne miasta na mapie Polski, w których odbywać się będzie wydarzenie to m.in.: Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Katowice, Szczecin, Lublin, Płock.

Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:

Całkowita zmiana systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii, którą planuje rząd, wymaga czasu. Nie powinna wejść w życie przed 2018 rokiem. Do tego czasu ważne jest ustabilizowanie zielonych certyfikatów tak, aby obecny system zachęcał do inwestycji – pisze dr Christian Schnell, partner kancelarii prawnej DMS Legal, w analizie dla Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl

OLE-m
Rynek energii rozwija: