Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd powołał pełnomocnika i zespół ds. polityki surowcowej

Główny Geolog Kraju został pełnomocnikiem rządu ds. polityki surowcowej. Pokieruje także międzyresortowym zespołem zajmującym się tą tematyką. Wyżej umocowany ma przygotowywać koncepcję polityki surowcowej państwa oraz zapewnić jej realizację.

Dotyczy: polityka surowcowa państwa
Tytuł:
Rozporządzenie RM z dnia 9 maja 2016 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa
Zarządzenie nr 61 PRM z dnia 17 maja 2016 r. w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw Polityki Surowcowej Państwa
Etap: Wejście w życie{loadmodule mod_email}

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

O napiętym bilansie energetycznym kraju, jego przyczynach i planach wprowadzenia rynku mocy w Polsce mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową red. Bartłomiej Derski, cytowany przez największe krajowe media.

Partnerzy portalu

Rafał Zasuń tłumaczył w rozmowie z Market News 24, że Polska nie powinna powielać niemieckiego modelu rozwoju odnawialnych źródeł energii, ale korzystać np. z doświadczeń Finów.

Partnerzy portalu

Energiewende uważana jest w Niemczech za wielki sukces z dwóch powodów - po pierwsze zapewnia niskie ceny energii dla przemysłu, a po drugie zapewnia mu ogromny potencjał eksportu i tworzy setki tysięcy miejsc pracy. Znacznie więcej, niż wynosi liczba zwalnianych pracowników w elektrowniach konwencjonalnych. Z punktu widzenia keynesowskiej ekonomii to także doskonały mechanizm nakręcania koniunktury gospodarczej, bo przy produkcji, wymianie i konserwacji instalacji OZE tworzonych jest wiele etatów - tłumaczył w rozmowie z Market News 24 redaktor Rafał Zasuń.

Partnerzy portalu

W tym roku Polska ponownie sprowadzi więcej energii zza granicy, niż wyeksportuje – wynika z analizy portalu WysokieNapiecie.pl. Do importu energii przyjdzie nam przywyknąć. Rząd uważa zmiany za cios w suwerenność, ale pomysłu na zatrzymanie napływu tańszej energii brakuje. Tymczasem unijny eksperyment z rynkiem energii na razie zmierza w ślepy zaułek.

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu