Menu
Patronat honorowy Patronage

Fakt – o powstaniu Polskiej Grupy Górniczej

Dziennika "Fakt" przywołuje opinię Bartłomiej Derskiego, dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl, na temat powstania Polskiej Grupy Górniczej.

Dziennika „Fakt” przywołuje opinię Bartłomiej Derskiego, dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl, na temat powstania Polskiej Grupy Górniczej.

– Powstanie Polskiej Grupy Górniczej, to część planu naprawczego Kompanii Węglowej i wynik porozumienia zawartego pomiędzy zarządem spółki górniczej oraz związkami zawodowymi. W ocenie Bartłomieja Derskiego, eksperta z portalu WysokieNapiecie.pl, jest nadzieja na to, że ten kolejny plan naprawczy się powiedzie, jednak zastrzega, że jednocześnie musi być także realizowany plan zwiększania efektywności całej branży.

Eksperci generalnie zgadzają się, że jeśli rząd chce naprawić sytuację w górnictwie, to stworzenie PGG jest dopiero początkiem na długiej drodze. Aneta Wieczerzak-Krusińska z „Rzeczpospolitej” wskazuje na to, że restrukturyzacja zapisana w porozumieniu ze związkowcami, to za mało. Potrzebna jest znacznie większa – czytamy na łamach Faktu.

Cały artykuł dostępny na stronie internetowej Faktu

Partnerzy portalu

Trzy czwarte podatków środowiskowych w Unii Europejskiej to podatki nakładane na energię, w tym opodatkowanie emisji CO2. Według Eurostatu, który właśnie opublikował dane z dekady 2004-2014, o ile kwoty z tytułu tych podatków są coraz wyższe, to już ich udział w ogólnym opodatkowaniu nieznacznie spadł.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Bartłomiej Derski mówił na antenach stacji Polsat News i Polsat News 2 o potrzebie restrukturyzacji górnictwa na Śląsku i jego dalszych losach.

Partnerzy portalu

Kapituła konkursu Towarowej Giełdy Energii na Platynowe Megawaty nagrodziła dwóch dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego.

Partnerzy portalu