Dziennikarze WysokieNapiecie.pl ponownie nagrodzeni

Dziennikarze WysokieNapiecie.pl ponownie nagrodzeni

Kapituła konkursu Towarowej Giełdy Energii na Platynowe Megawaty nagrodziła dwóch dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego.

Na czwartkowej gali redaktor naczelny portalu Rafał Zasuń został wyróżniony za dwuczęściowy materiał poświęcony nowemu modelowi rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej pt. Jak Bruksela widzi rynek energii - cz. 1 oraz Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 2.

Bartłomiej Derski otrzymał wyróżnienie specjalne Kapituły konkursu „za wnikliwość i analityczne podejście do zagadnień energetycznych”.

Nagrodzona w konkursie została także dwójka dziennikarzy „Rzeczpospolitej” – Tomasz Furman, za najlepszy artykuł o rynku gazu oraz dwukrotnie Aneta Wieczerzak-Krusińska za najlepszy artykuł o rynku energii elektrycznej oraz nagrodą główną. Magdalena Kuffel z portalu PEM-Analytics.com otrzymała wyróżnienie specjalne za popularyzację polskiego sektora energetycznego za granicą.

- Pragniemy wspierać dziennikarzy i media, które w sposób obiektywny regularnie edukują i przekazują informacje na temat konkurencyjności polskiej gospodarki, bezpieczeństwa energetycznego oraz zasad funkcjonowania rynków energii, gazu i praw majątkowych. Czujemy się odpowiedzialni za kształt tych rynków, dlatego we współpracy z partnerami chcemy promować rzetelne i konsekwentne dziennikarstwo, które w przypadku energetyki wymaga nie tylko wiedzy specjalistycznej, ale także umiejętności przekazania jej czytelnikom, widzom i słuchaczom - powiedział Ireneusz Łazor, prezes TGE. 

{norelated}W Kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Komisji Nadzoru Finansowego, Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Gaz-Systemu i Biura Informacji Kredytowej.

W ciągu dwóch edycji konkursu dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl zostali nagrodzeni aż czterokrotnie. W 2015 roku Bartłomiej Derski i Rafał Zasuń odebrali nagrodę za artykuł „(R)ewolucja w energetyce – czy zmieniać sprzedawcę prądu?”.

Natomiast wyróżnienie specjalne Kapituły konkursu "za popularyzację trudnych zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu" odebrała w imieniu całej redakcji Justyna Piszczatowska.

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE