Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Portal
  4. >
  5. Dziennikarze WysokieNapiecie.pl ponownie nagrodzeni

Dziennikarze WysokieNapiecie.pl ponownie nagrodzeni

Kapituła konkursu Towarowej Giełdy Energii na Platynowe Megawaty nagrodziła dwóch dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego.

tge2016 konkurs

Kapituła konkursu Towarowej Giełdy Energii na Platynowe Megawaty nagrodziła dwóch dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego.

tge2016Na czwartkowej gali redaktor naczelny portalu Rafał Zasuń został wyróżniony za dwuczęściowy materiał poświęcony nowemu modelowi rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej pt. Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 1 oraz Jak Bruksela widzi rynek energii – cz. 2.

Bartłomiej Derski otrzymał wyróżnienie specjalne Kapituły konkursu „za wnikliwość i analityczne podejście do zagadnień energetycznych”.

Nagrodzona w konkursie została także dwójka dziennikarzy „Rzeczpospolitej” – Tomasz Furman, za najlepszy artykuł o rynku gazu oraz dwukrotnie Aneta Wieczerzak-Krusińska za najlepszy artykuł o rynku energii elektrycznej oraz nagrodą główną. Magdalena Kuffel z portalu PEM-Analytics.com otrzymała wyróżnienie specjalne za popularyzację polskiego sektora energetycznego za granicą.

tge2016 konkurs– Pragniemy wspierać dziennikarzy i media, które w sposób obiektywny regularnie edukują i przekazują informacje na temat konkurencyjności polskiej gospodarki, bezpieczeństwa energetycznego oraz zasad funkcjonowania rynków energii, gazu i praw majątkowych. Czujemy się odpowiedzialni za kształt tych rynków, dlatego we współpracy z partnerami chcemy promować rzetelne i konsekwentne dziennikarstwo, które w przypadku energetyki wymaga nie tylko wiedzy specjalistycznej, ale także umiejętności przekazania jej czytelnikom, widzom i słuchaczom – powiedział Ireneusz Łazor, prezes TGE.

{norelated}W Kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Komisji Nadzoru Finansowego, Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Gaz-Systemu i Biura Informacji Kredytowej.

W ciągu dwóch edycji konkursu dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl zostali nagrodzeni aż czterokrotnie. W 2015 roku Bartłomiej Derski i Rafał Zasuń odebrali nagrodę za artykuł „(R)ewolucja w energetyce – czy zmieniać sprzedawcę prądu?”.

Natomiast wyróżnienie specjalne Kapituły konkursu „za popularyzację trudnych zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu” odebrała w imieniu całej redakcji Justyna Piszczatowska.

Pierwszy transport amerykańskiego LNG do Europy właśnie trafił do Sines w Portugalii. Wpływ na europejski rynek gazu będzie czysto symboliczny, bo w zachodniej części kontynentu trudno o miejsce bardziej oddalone i z gorszym dostępem do głównych unijnych ośrodków konsumpcji.

gaz lng iberyjski
Rynek energii rozwija:

Polska Grupa Górnicza powinna przetrwać spokojnie do wiosny 2017 r. Rząd wyczyścił sobie przedpole do następnej fazy restrukturyzacji czyli zamykania… nie, już nie kopalń.

wegiel kw wyniki 2016

Polska Grupa Górnicza wystartuje z kapitałem własnym, w większości opłaconym gotówką, w wysokości niemal 2,5 mld zł. Kolejny 1 mld zł to zrolowane finansowanie dłużne, a kolejnych ok. 3,5 mld zł to kredyty kupieckie u swoich poddostawców.

pgg

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!