Menu
Patronat honorowy Patronage

KE zatwierdziła schemat wsparcia dla niektórych OZE we Francji

Komisja Europejska zatwierdziła schemat wsparcia i pulę ok. 200 mln euro z budżetu dla instalacji OZE o mocy 100-500 kW we Francji. Zatwierdzonych schemat dotyczy źródeł we wszystkich technologiach odnawialnych, które - dzięki odpowiedniemu reżimowi taryfowemu - mają mieć charakter prosumencki.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Na COP24 w Katowicach Polska zdecydowała się nadać mocny priorytet przyjęciu dokumentu implementacyjnego do Porozumienia paryskiego. Wygląda na to, że poziom ambicji zostanie nieco na drugim planie. Dojście do kompromisu i przyjęcie "reguł katowickich" nie będzie jednak prostym zadaniem.
Klimat wspiera:

Partnerzy portalu

Szereg operatorów gazowych z państw UE, w tym i polski Gaz-System szykuje się do udziału w unbundlingu ukraińskiego Naftogazu i wydzielenia niezależnego operatora systemu przesyłowego według zachodnich standardów. Terminy wydają się gonić, ale cały proces stanął w miejscu, a co dalej - nie bardzo wiadomo. 

Partnerzy portalu

W ciągu kilku lat w niemal każdym polskim domu i mieszkaniu pojawi się zdalnie sterowany licznik energii elektrycznej. Ma pomóc energetykom w razie braków mocy w systemie. Teoretycznie odbiorcy energii będą mogli na nich także zarobić. Portal WysokieNapiecie.pl sprawdził kto rzeczywiście zyska na ustawie zaproponowanej przez Ministerstwo Energii.
Energy efficiency rating of buildings for sustainable development

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu