Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Przewodnik po REMIT

Przewodnik po REMIT

baner deloitte 032016

baner%20deloitte%20032016

Nie ma sprawnie działającego rynku bez szerokiego dostępu do informacji. Ta sama zasada dotyczy także uczestników rynku energii. Jasne reguły udostępniania kluczowych informacji służą wszystkim i pozwalają budować efektywny mechanizm rynkowy. Przez ostatnie lata zrobiliśmy w Polsce ogromne postępy w zakresie poprawy przejrzystości handlu energią elektryczną i gazem. Powszechne i pewne stosowanie standardów znanych chociażby z krajów nordyckich wymaga jednak zakorzenienia w kulturze korporacyjnej oraz – być może przede wszystkim – szerokiej wiedzy o nich. Mam nadzieję, że oddawany w Państwa ręce swoisty przewodnik po rozporządzeniu REMIT dostarczy Państwu wiedzy, ale będą go Państwo czytać także w przekonaniu, że tworzą nowe standardy w polskiej energetyce, na których skorzystają wszyscy uczestnicy rynku.

Bartłomiej Derski, wydawca portalu wysokienapiecie.pl

Pobierz przewodnik po REMIT

baner%20deloitte%20032016

Eksperci Deloitte odpowiadają na pytania:

 

Nagranie: Rozporządzenie REMIT i znowelizowane prawo energetyczne. Jakie obowiązki spoczywają na uczestnikach rynku?

Uchwalona przez poprzedni parlament ogromnym nakładem pracy ustawa o OZE nie wejdzie w życie. Rząd PiS opracuje swoją. Zielone certyfikaty zostaną, być może  będą też aukcje, ale osobne dla każdego „koszyka” technologii. Do łask wróci  współspalanie węgla i biomasy. Prace nad nowymi przepisami potoczą się ekspresowo.

oze europa cele 2014-2020
Rynek energii rozwija:

Przyjmowana w trybie pilnym, z pominięciem ścieżki rządowej, konsultacji społecznych, udziału zainteresowanych i bez oceny skutków regulacji. Tak wyglądają prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która rodzi ogromne konsekwencje, o których posłowie nie mówią ani słowa. Po jej przyjęciu w niektórych miejscowościach nie powstanie już żaden nowy dom mieszkalny, a nieruchomości o wartości ponad 7 mld zł będą bezużyteczne dla ich właścicieli.

wiatr ustawa osr
Zielone technologie rozwijają:

Sejm powinien wkrótce przyjąć ustawę ograniczającą budowę farm wiatrowych. Ministerstwo Środowiska rozpoczyna tymczasem prace nad ustawą, która może ograniczyć budowę biogazowni. Protesty społeczne budzi także budowa farm fotowoltaicznych, elektrowni atomowych, elektrowni węglowych, odkrywek węgla, elektrowni wodnych, a także produkcja i spalanie biomasy oraz biopaliw.

protest nimby
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!