Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Ustawa antywiatrakowa nieco łagodniejsza dla gmin, surowsza dla inwestorów

Ustawa antywiatrakowa nieco łagodniejsza dla gmin, surowsza dla inwestorów

Sejmowa komisja infrastruktury przyjęła sprawozdanie w sprawie ustawy  o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. To oznacza, że ustawa może być uchwalona już na bieżącym posiedzeniu Sejmu 31.03- 1.04.

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Uchwalona przez poprzedni parlament ogromnym nakładem pracy ustawa o OZE nie wejdzie w życie. Rząd PiS opracuje swoją. Zielone certyfikaty zostaną, być może  będą też aukcje, ale osobne dla każdego „koszyka” technologii. Do łask wróci  współspalanie węgla i biomasy. Prace nad nowymi przepisami potoczą się ekspresowo.

oze europa cele 2014-2020
Rynek energii rozwija:

Przyjmowana w trybie pilnym, z pominięciem ścieżki rządowej, konsultacji społecznych, udziału zainteresowanych i bez oceny skutków regulacji. Tak wyglądają prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która rodzi ogromne konsekwencje, o których posłowie nie mówią ani słowa. Po jej przyjęciu w niektórych miejscowościach nie powstanie już żaden nowy dom mieszkalny, a nieruchomości o wartości ponad 7 mld zł będą bezużyteczne dla ich właścicieli.

wiatr ustawa osr
Zielone technologie rozwijają:

Sejm powinien wkrótce przyjąć ustawę ograniczającą budowę farm wiatrowych. Ministerstwo Środowiska rozpoczyna tymczasem prace nad ustawą, która może ograniczyć budowę biogazowni. Protesty społeczne budzi także budowa farm fotowoltaicznych, elektrowni atomowych, elektrowni węglowych, odkrywek węgla, elektrowni wodnych, a także produkcja i spalanie biomasy oraz biopaliw.

protest nimby
Rynek energii rozwija:

Rząd PiS wkrótce będzie miał okazję merytorycznie wypowiedzieć się co do programu jądrowego. Zbliża się bowiem termin, w którym Rada Ministrów musi - a przynajmniej powinna - przyjąć w formię uchwały sprawozdanie z realizacji programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ).

atom ppej rzad 03.2016
Technologie wspiera: