Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Sieci
  4. >
  5. Polityka energetyczna będzie gotowa w tym półroczu

Polityka energetyczna będzie gotowa w tym półroczu

Polityka energetyczna państwa i krajowy plan na rzecz energii i klimatu powinny być gotowe w tym samym czasie, w tej połowie roku, poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski. 
flash-3604917 1280

„W tej chwili trwają prace nad tym dokumentem. Kwestię zaprezentowania polityki energetycznej zarezerwowaliśmy dla ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i premiera. Nastąpi to w tej połowie roku” – powiedział Dąbrowski podczas wystąpienia na IV Kongresie Energetycznym we Wrocławiu.

Czytaj także: Ceny energii rosną, jakie będą konsekwencje?

Wskazał, że polityka energetyczna musi m.in. uwzględnić modernizację i rozwój krajowej energetyki, a także plany rozbudowy potencjału energetyczne. Jej częścią będzie prognoza zapotrzebowania na paliwa.

„Trwają także prace nad krajowym planem dla energii i klimatu. Zarówno polityka energetyczna, jak i kraj plan dla energii i klimatu będą gotowe w tym samym czasie” – dodał wiceminister.

Czytaj także: Prąd „drogi jak nigdy”? Sprawdziliśmy 

Przypomniał, że w tym półroczu spodziewane jest zakończenie prac nad pakietem zimowym, w grudniu odbędzie się COP24. Komisja Europejska zapowiedziała też publikację strategii dekarbonizacji do 2050 r.

Materiał Partnera
Zielona energia staje się coraz ważniejsza dla firm i coraz bardziej konkurencyjna cenowo
raport deloitte
Zielone technologie rozwijają:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Po sprzedaży Połańca francuska spółka szuka chętnych kupców na pozostałe elektrownie w Niemczech i Holandii. Nie wiadomo jednak czy zostaną sprzedane, czy po prostu zamknięte.
rotterdam

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!