Polityka energetyczna będzie gotowa w tym półroczu

Polityka energetyczna będzie gotowa w tym półroczu

Polityka energetyczna państwa i krajowy plan na rzecz energii i klimatu powinny być gotowe w tym samym czasie, w tej połowie roku, poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski. 

"W tej chwili trwają prace nad tym dokumentem. Kwestię zaprezentowania polityki energetycznej zarezerwowaliśmy dla ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i premiera. Nastąpi to w tej połowie roku" - powiedział Dąbrowski podczas wystąpienia na IV Kongresie Energetycznym we Wrocławiu.

Czytaj także: Ceny energii rosną, jakie będą konsekwencje?

Wskazał, że polityka energetyczna musi m.in. uwzględnić modernizację i rozwój krajowej energetyki, a także plany rozbudowy potencjału energetyczne. Jej częścią będzie prognoza zapotrzebowania na paliwa.

"Trwają także prace nad krajowym planem dla energii i klimatu. Zarówno polityka energetyczna, jak i kraj plan dla energii i klimatu będą gotowe w tym samym czasie" - dodał wiceminister.

Czytaj także: Prąd „drogi jak nigdy”? Sprawdziliśmy 

Przypomniał, że w tym półroczu spodziewane jest zakończenie prac nad pakietem zimowym, w grudniu odbędzie się COP24. Komisja Europejska zapowiedziała też publikację strategii dekarbonizacji do 2050 r.

Rynek energii wspiera

PGE

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE