Menu
Patronat honorowy Patronage

Nowa karuzela stanowisk w spółkach energetycznych?

Sejm uchwalił ustawę przenoszącą odpowiedzialność za nadzór nad spółkami energetycznymi i paliwowymi z resortu skarbu, do Ministerstwa Energii. Zmiany już w kwietniu i lipcu. To może pociągnąć za sobą kolejne zmiany kadrowe.

Dotyczy: nadzór nad spółkami energetycznymi
Tytuł: ustawa o zmianie ustawy o działach administracji rządowej
Etap: Sejm - uchwalenie
Następny etap: Senat - rozpatrzenie ustawy

{loadmodule mod_email}

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Indie usuwają właśnie przeszkodę prawną, która na ponad pięć lat mocno hamowała rozwój energetyki jądrowej. Dzięki ratyfikacji konwencji ws. dodatkowych odszkodowań za szkodę jądrową (CSC) zagraniczni dostawcy technologii wracają na potencjalnie drugi na świecie co do wielkości – po Chinach – rynek dla elektrowni atomowych.

Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Bartłomiej Derski w programie "Czarno na białym" TVN24 mówi o powodach nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Partnerzy portalu

Liczba followersów WysokieNapiecie.pl na Facebooku przekroczyła 3000, a na Twitterze zbliża się do 1000. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie, jakie nam okazujecie. Z tej okazji mamy dla Was książki do rozdania!

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Polskie kopalnie wydobyły 72,2 mln ton węgla kamiennego – niemal tyle, co przed rokiem, chociaż zmniejszyły zatrudnienie o 10 tys. osób. Jednocześnie sprzedały znacznie więcej węgla, zmniejszając zapasy. Pomógł wzrost zużycia energii, spadek produkcji prądu z węgla brunatnego i większy eksport.

Partnerzy portalu