Menu
Patronat honorowy Patronage

TVN24 – o „prosumenckiej” nowelizacji ustawy o OZE

Bartłomiej Derski w programie "Czarno na białym" TVN24 mówi o powodach nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Bartłomiej Derski w programie „Czarno na białym” TVN24 mówi o powodach nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

– W ustawie nie mieliśmy informacji kto ma monitorować przekroczenie progów 500 i 300 MW [do osiągnięcia których przyznawane będą nowe taryfy gwarantowane], od kiedy to wsparcie dla kolejnych inwestorów nie będzie już przyznawane. Nie mieliśmy tam też zapisów, które spełniają unijne wymogi w zakresie pomocy publicznej – tłumaczył w programie dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl

Cały materiał na stronie TVN24

Liczba followersów WysokieNapiecie.pl na Facebooku przekroczyła 3000, a na Twitterze zbliża się do 1000. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie, jakie nam okazujecie. Z tej okazji mamy dla Was książki do rozdania!

Polskie kopalnie wydobyły 72,2 mln ton węgla kamiennego – niemal tyle, co przed rokiem, chociaż zmniejszyły zatrudnienie o 10 tys. osób. Jednocześnie sprzedały znacznie więcej węgla, zmniejszając zapasy. Pomógł wzrost zużycia energii, spadek produkcji prądu z węgla brunatnego i większy eksport.

Energia elektryczna w obrocie giełdowym była w 2015 roku o 13% tańsza, niż rok wcześniej. To efekt spadających cen węgla, kolejnych ciepłych zim i rozwoju energetyki odnawialnej. Mimo tego Polska utrzymała jedną z wyższych cen hurtowych w regionie.

Prawie 13 GW nowych mocy w energetyce wiatrowej zainstalowano w 2015 roku w krajach UE. Niemal połowa z nich powstała w Niemczech, ale drugim największym rynkiem okazała się Polska, wyprzedzając m.in. Francję i Wielką Brytanię.

Zielone technologie rozwijają: