Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Bruksela opóźnia publikację raportu nt. wspierania mocy

Bruksela opóźnia publikację raportu nt. wspierania mocy

Wyniki badania sektora energetycznego dot. mechanizmów wspierania mocy nie zostaną opublikowane na początku roku, jak zapowiadała wcześniej Komisja Europejska.  Od wyników ankiety może zależeć utrzymanie także polskiego systemu płatności za moc o wartości blisko 400 mln zł rocznie.

Dotyczy: Prac nad projektem dyrektywy o nowym modelu rynku
Etap: opracowywanie wyników badania
Następny etap: opublikowanie wstępnych wyników badania sektorowego

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Należący do NBP ObserwatorFinansowy.pl oraz Forsal.pl powołują się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl o litewskich umowach na import gazu skroplonego.

Załamanie popytu, olbrzymia nadpodaż, spadek cen, znikające zyski i topniejące przychody firm górniczych – to krajobraz sektora górnictwa węgla kamiennego w Chinach na początku 2016 roku. A to zaledwie po dwóch latach spadku zużycia węgla – zjawiska niemal nieznanego w najnowszej historii tego państwa.

chiny wydobycie zuzycie wegla

Redaktor Wojciech Krzyczkowski tłumaczył słuchaczom Radia Sputnik powody ponownego zainteresowania polskiego rządu gazociągiem do Norwegii.

Fiński koncern rozczarował wynikami finansowymi za 2015 rok, ale jednocześnie ogłosił w jaki sposób będzie je ratować w kolejnych latach. Rośnie nacisk na OZE, nowoczesne rozwiązania, oszczędności i przejęcia. W Polsce oprócz Duonu na celowniku mogą znaleźć się elektrociepłownie.

fortum 2015
Rynek energii rozwija: